Ferratový přechod Zugspitze na těžko pro pokročilé

termín není vypsaný

Zugspitze je s nadmořskou výškou 2962 metrů nejvyšší horou Německa a čtvrtou nejvyšší horou Severních vápencových Alp. Vrchol leží v alpském masivu Wetterstein a je hraniční horou mezi Německem a Rakouskem.

Její název pochází od strmých skalních žlabů (Züge), kterými je protkána severní stěna hory, a častého výskytu lavin na její severní straně (z německého Lavinenzüge). Odvození názvu od vlaku (Zug) na vrcholku je pozdější a nesprávné. (zdroj wiki)

Podzim kolem Zugspitze je opravdu nádherný a proto tě zvu na ferratový přechod kolem celého masivu a to na těžko. Tahle akce rozhodně překoná všechna tvé očekávání.

Den 1 odjezd v ranních hodinách z ČR do Německé vesničky Hammersbach, kde zahájíme přechod. Procházet budeme soutěskou Höllentalklamm. Soutězka je zpoplatněná. Cena za průchod je 5 Euro. Občerstvit se můžeš na chatě Höllentaleingangshütte a přespíme na místě k tomu určenému nebo na chatě. 

Profil: 6 Km 800m nahoru. 

Den 2 nejnáročnější den celé akce zahájíme výšvihem na Brett a dále budeme směřovat k ledovému firnu a ferratou Höllental (B) která je však hodně dlouhá dolezeme na Zugspitze (2962 m). Přejdeme na rakouskou stranu a spát budeme na místě k tomu určeném. 

Profil: 8,5 Km 1580m nahoru 930m dolů.

Den 3 trek pokračuje nádherným údolím Reintal. Cílem bude jezero Stuibensee.

Profil 14 Km 1180m nahoru 1300m dolů.

Den 4 Závěrečný den zdoláme ferratu na Alpspitze (B) a užijeme si krásnou vysokohorskou tůru plnou chodníčků a tunelů. Zpět k autu sjedeme lanovkou. Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Profil 7 Km 950m nahoru 850m dolů.

Náročnost akce. Zvládnu to? (všeobecná tabulková obtížnost)

Fyzická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Denní úseky do 9-15km s převýšením 1000m-1500m. (skutečné převýšení a vzdálenost je napsáno v itineráři výše) 

Technická náročnost: 4 body) Partyzánský bojovník. Vyžaduje práci s horolezeckou technickou, popřípadě s mačkami a cepínem. Ferraty do obtížnosti D (skutečnou obtížnost ferrat najdeš v itineráři výše). Práce s vlastním tělem a jistotu pohybu ve vysokohorském terénu. 

Psychická náročnost: 4 body) Partyzánský bojovník. Rád vycházíš z komfortní zóny. Strach z výšek ti nic neříká a celodenní pochod v lijáku taky ne. Na nepohodlí si nestěžuješ.

Bagáž: 4 body) Partyzánský bojovník. Jdeš s batohem do 70l kolem 4-7 dnů pochodu. Jde to sakra cítit záda bolí a ramena jak bysmet.

Samostatnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Hlavní činností akce umíš obstojně. Poradit chceš jen v pokročilých dovednostech.

Celková náročnost: 18 bodů) Partyzánský bojovník. Po všech stránkách náročná akce pro zkušené a zdatné partyzány. (celkově hodnotím obtížnost spíš směrem k Partyzánskému průzkumníkovy)

NÁROČNOST INFO KLIKNI ZDE

Náročnost ber jen orientačně. Co je pro jednoho jednoduché může dělat jinému zase problém. Vždy objektivně zhodnoť svoje možnosti. Ani se nepřeceňuj ani nepodceňuj.

Pro ferraty je nutné mít povinné vybavení. Sedací úvazek, ferratový set, přilba. Dále budou třeba mačky. Výbavu si můžeš půjčit z mojí půjčovny.

Doprava je organizována formou spolujízdy. Zajistím, aby jsme se měli všichni jak dostat na místo akce. Nástupní místa: je třeba se dopravit do Stříbra (vlak či spolujízda s dalšími členy výpravy).

Podrobné info ohledně výbavy, stravy atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

Potřebuješ pomoct s financováním? Požádej mě o zálohové splátky s 0% navýšením.

Chceš-li uplatnit Partyzánské slevové body napiš poznámku v košíku, sekce potvrzení objednávky.

Akci není vypsaná

Cena zahrnuje: organizaci a průvodce.

Cena nezahrnuje: stravu, pojištění. dopravu.

(doprava není v ceně z důvodu potřeby jet vícero auty. Cena se rozpočte extra, na každou posádku auta.) (2 x osobní automobil)

Lanovka info zde

Jak se zařizují letenky a doprava či ostatní služby?

Máš dotaz?

Vyplň formulář níže