O NÁS

Miloslav Oktábec

Akreditace / certifikace / zaměstnání

- akreditovaný horský průvodce (MŠMT)

- tandem pilot paraglidu

- průvodce pro CK Alpina

- průvodce pro Partyzán adventureo mně

Jak to začalo

Už od útlého dětství žiju v podstatě život partyzána. Vyrůstal jsem na vesnici, kde bydlely jen dvě rodiny. Lítal jsem v přírodě od rána do večera. Můj táta je tremp a často mě bral na vandry. Na statku, kde jsme bydleli, bylo hodně práce. Rodiče nestíhali, tak mi vyrobili molitanový obleček a celé dny mě nechávali hlídat fenou vlčáka. Tahle zkušenost mě, jak doufám, pozitivně poznamenala. Hory jsem si zamiloval hned, co se mnou přestala mávat puberta, a věnuji se jim dodnes. 

Moje oblíbené destinace jsou Alpy a Balkán.

Někdy potřebuji zjednodušit svůj život do takové míry, že vše, na co myslím, je příštích 10 metrů, ne příštích 10 let. 

 Nikdy se nevzdávej!

Cítíš se zrovna na dně? Sesypal se ti život? Opustil tě partner? Jsi nemocný nebo po vážném úraze? Krachlo ti podnikání? Přišel jsi o práci? Myslíš, že nemůžeš dál? Věř, že můžeš!!!

Přesně to všechno se mi stalo v roce 2020. Opustila mě partnerka, se kterou jsem si představoval svoji budoucnost. Kvůli Covidu mi krachlo podnikání, do kterého jsem vkládal velkou naději, jak utéct z krysího závodu, a na závěr mě zastavil velmi vážný úraz. Pád z deseti metrů na skalní římsu při skalním lezení poté, co se se mnou utrhl kámen. Když jsem po dvou operacích ležel v nemocnici nadopovaný opiáty, přišel za mnou doktor a řekl mi: "pane Oktábec Už nebudete chodit, vaše maximum bude z obýváku na záchod a když se zadaří možná do obchodu." V tu chvíli se mi zdálo, že se mi zhroutil svět. Vše v mém životě se mi sesypalo během půl roku. A to nejhorší znění "už nebudu chodit". Já?! Horal tělem i duší! Pak přišla deprese.

Začneš se litovat a utápět. Cítíš se úplně prázdný a sám v bludném kruhu. Doktor tvrdí, že jsi vlastně mrzák, který sotva dojde na záchod. Těch otázek, co se ti honí hlavou. "Co bude dál? ...."

Ta myšlenka, že bych se mohl vrátit do hor a opět vodit lidi, mi přišla v prvních chvílích naprosto absurdní. "Hehe, mrzák vodí lidi v horách". Čím víc mi to znělo v uších, tím větší jsem měl touhu to změnit. Tehdy jsem začal na sobě makat po duševní i fyzické stránce. Motorem mi bylo vytvořit si jinou realitu než tu, kterou mi malovali v nemocnici. Každý den mě čekala dřina, překonávání velké bolesti a osamělosti. Nebylo to lehké. Naštěstí mám skvělé přátele, kteří mě v tom nenechali a moc mi pomohli. Za to jim patří !DÍKY! Pokračoval jsem v práci na sobě a každý malinký pokrok mi dělal neskutečnou radost! V momentě, kdy jsem viděl doktora valit oči nad mými pokroky a výsledky, cítil jsem veliké zadostiučinění.

A pak se to stalo. Jen rok po mé diagnóze jsem vyrazil do hor na svou první akci. Pekelně mě bolely nohy, ale ta neskutečná radost a životní uspokojení proudilo celou mojí bytostí. Rozhodl jsem se tehdy, že založím Partyzány! Vlastní outdoorovou agenturu www.partyzan-adventure.cz . Od té doby mám za sebou dvacet akcí a spoustu spokojených lidí, kteří si semnou dopřávají krásu a drsnost hor. Kdo se mnou chodíte, sami víte, že to ani po dvou letech nemám zadara. Neustále mám veliké bolesti a každý večer po túře sotva lezu a trpím v bolestech. Víte co?? Mě to ale nevadí. Ta bolest a ty komplikace to je pro mě malinkatá daň za to, že dělám to, co miluju. Jsem moc vděčný. Vyspím se, ráno rozhýbu nohy a jdu zase dál!

Často dávám lidem na mých akcí do těla. Kolikrát si někdo sáhne hluboko do svých sil a vydá se daleko za hranice své komfortní zóny. Ale ta odměna, když překonáš něco pro tebe těžkého, hodně náročného, ta potom stojí za to. Když je něco zadarmo, člověk si toho ani neváží. Proto vycházej ze své ulity a když myslíš, že jsi na dně, tak tam hledej svoji sílu pro další růst.

Odtud taky pochází partyzánské motto: NIKDY SE NEVZDÁVEJ!

A hádej co, už nejsem sám :) Našel jsem si úžasnou partnerku. Rozhodla se tehdy poprvé vydat na horský přechod. Šli jsme do toho, i když jsme byli od sebe 450km vzdálení, každý úplně na druhé straně republiky. Žijeme spolu a je to skvělý!

Jestli zrovna teď nemáš happy období, budu rád, když tě můj příběh trochu motivuje a můžu tě podpořit na tvé cestě.

Díky za dočtení až sem.

Nikdy se nevzdávej!

Ahoj!

Míla

Partyzán adventure vzniklo po tom, co jsem se vyhrabal z úrazu, a jeho historie začíná právě v té době...

a ty můžeš být u toho :)