Jarní ferratový přechod Triglavu

Akce není vypsaná

Triglav (2 864 m n. m.) je nejvyšší hora Slovinska, Kraňska a Julských Alp, která se nachází v Triglavském národním parku na severozápadě státu, přímo na historické zemské hranici Kraňska a Gorice a Gradišky. Hora je stylizovaně zobrazena na slovinském státním znaku i slovinské vlajce. Své pojmenování získala podle Trihlava, starodávného trojhlavého slovanského božstva.. (zdroj wiki)

Zvu tě na nezapomenutelný jarní přechod kolem Triglavu s "možným" výstupem na samotný vrchol. Těšit se můžeš na končící zimní podmínky, v nižších partiích na úžasné probouzející se hory a to mimo sezónu s minimem lidí. Pojď zažít velikonoce trochu netradičně :)

6.4 odjezd v odpoledních hodinách z ČR do Slovinska. Spát budeš v penzionu v oblasti Triglavu.

7-9.4 začínat a končit budeme ve vesničce Trenta. Přibližná trasa povede přes chatu Zasavska koča na Prehodavcih dále Planika Lodge at Triglav a poslední Dom Valentina Staniča. S tím, že vše se upřesní dle podmínek. Možností jak trasu naplánovat je mnoho, ale vždy se bude jednat o parádní zážitek. Hlavní cíl, nikoliv nutný uvidíme podle podmínek bude vrchol Triglavu popřípadě další kopce a ferraty v okolí. Spát budeš na chatách ovšem ve winterraumech. Budeš muset mít jídlo a spacák a ostatní věci sebou, ale přes noc budeš v teple a suchu.

10.4 odjezd kolem oběda zpět do ČR. 

Náročnost akce. Zvládnu to? (všeobecná tabulková obtížnost)

Fyzická náročnost: 4 body - Partyzánský bojovník: denní úseky o vzdálenosti v rozmezí 14 až 20 km s převýšením kolem 1 000 až 1 500 m.

Technická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Cesta je technicky náročnější vyžaduje zvýšenou pozornost, jistou nohu, minimální strach z výšek a lození lehkých ferrat. Počítat se musí s možností zimních podmínek ve vyšších polohách.

Psychická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. V klidu dáváš exponovaná místa a ani spaní pod širákem ti nevadí. Chlad a změny počasí ustojíš stejně tak celodenní chůzi.

Bagáž: 3 body) Partyzánský průzkumník. Jdeš s batohem do 50l. Do kopce ti už dává zabrat. V případě že potřebuješ větší batoh přičti si jeden bod.

Samostatnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Hlavní činnosti akce umíš obstojně. Poradit chceš jen v pokročilých dovednostech.

Celková náročnost: 16 bodů) Partyzánský průzkumník. Chceš dostat do těla? Tak jo dostaneš. (střední až pokročilá Partyzánská obtížnost).

Nemáš stejnak jasno s obtížností? Napiš mi. 

NÁROČNOST INFO ZDE

Náročnost ber jen orientačně. Co je pro jednoho jednoduché může dělat jinému zase problém. Vždy objektivně zhodnoť svoje možnosti. Ani se nepřeceňuj ani nepodceňuj.

Pro ferraty je nutné mít povinné vybavení. Sedací úvazek, ferratový set, přilba. Do sněhu se bude hodit lavinová výbava, sněžnice, mačky, cepín. Výbavu si můžeš půjčit z mojí půjčovny.

Doprava je organizována formou spolujízdy. Zajistím, aby jsme se měli všichni jak dostat na místo akce. Nástupní místa: Plzeň, Praha, České Budějovice.

Podrobné info ohledně výbavy, stravy atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

Potřebuješ pomoct s financováním? Požádej mě o zálohové splátky s 0% navýšením.

Chceš-li uplatnit Partyzánské slevové body napiš poznámku v košíku, sekce potvrzení objednávky.

Partyzánské akce můžeš nakoupit přes e Benefity (Up)

Akce není vypsaná

Cena zahrnuje: organizaci a průvodce.

Cena nezahrnuje: 1 x pension, pojištění, dopravu. (1 x dodávka 9 lidí)

Orientační cena dopravy 1000 Kč

Jak se zařizují letenky a doprava či ostatní služby?

Máš dotaz?

Vyplň formulář níže