Přechod Nízkých Tater. Rodiče s dětmi

akce není vypsaná

Vydej se s těmi nejmenšími Partyzány na nezapomenutelný výlet. Zažijeme dobrodružství v divoké přírodě přechodem celého hřebene Nízkých Tater. Už jen doprava na místo bude pro děti netradiční zážitek a to přesun lůžkovým vlakem. Často budeme mimo civilizaci a pouze s vlastním vybavením posilovat naši soběstačnost a odolnost pobytem v horském terénu. Občas si budeme sami vařit a pít vodu z místních pramenů. Naučíme se, jak bezpečně bivakovat ve volném terénu a spoustu dalších užitečných dovedností. Děti i rodiče zaručeně potkají spoustu nových kamarádů.

Doprava nočním lehátkovým vlakem na trase Plzeň hl. n. - Praha hl. n. - Kolín - Pardubice - Česká Třebová - Olomouc - Ostrava - Bohumín - Čadca - Žilina - Vrútky - Kraľovany - Ružomberok. Dále autobusem z Ružomberok do Donovaly. A doprava zpět po stejné trase ze stanice Poprad-Tatry.

Bivakovat budeme jen na místech k tomu určených.

Na akci můžou jak děti bez rodičů tak s rodiči.

Lokalita: Donovaly - Telgárt


Den 1. přejezd nočním vlakem na Slovensko.

Den 2. po nočním přejezdu se přesuneme autobusem do Donoval. Pokračovat budeme ve směru na Kozí chrbát a Hiadeľské sedlo. Zde strávíme první noc.

Profil: 10km ↑ 500 m, ↓ 390 m.

Den 3 třetí den výletu začneme výstupem do Hiadeľského sedla, přes Prašivou na Latiborskou hoľu až k prameni Ďurková, kde postavíme tábor.

Profil: 18km ↑ 1170 m, ↓ 660 m.

Den 4 tě čeká túra do nadmořské výšky 2000 metrů přes nejvyšší vrchol Nízkých Tater. Přejdeme hřebenem přes Chabenec na Chopok, Ďumbier až k chatě generála M. R. Štefánika. Zde budeme nocovat.

Profil: 17km ↑ 900 m, ↓ 780 m.

Den 5 v polovině výletu se můžeš těšit na pokračování treku přes skaliska Národní přírodní rezervace Ďumbier a přes lesy Národního parku k motorestu Čertovica a dále přes dvě sedla k útulně Ramža.

Profil: 16km ↑ 475 m, ↓ 905 m.

Den 6 se projdeme dálkovou trasou až k Andrejcové.

Profil: 20km ↑ 1200 m, ↓ 1040 m.

Den 7 je poslední den pochodu a čeká tě přesun přes Kráľova hoľa a sestup do Telgártu. Nyní, už nás čeká jen přesun zpět do ČR. Nejprve autobusem směr Poprad a z Popradu vlakem do ČR.

Profil: 17km ↑ 690 m, ↓ 1210 m.

Den 8 přejezd nočním vlakem do Čech.


Náročnost akce

Zvládnu to? (všeobecná tabulková obtížnost)

Fyzická náročnost: 3 body - Partyzánský průzkumník: Denní úseky o vzdálenosti v rozmezí 9 až 15 km s převýšením kolem 1 000 až 1 500 m

Technická náročnost: 1 bod - Partyzánské děcko: Žádné lezecké úseky

Psychická náročnost: 2 body - Partyzánský greenhorn: Můžeš se bát výšek, pavouků i medvědů, ale snažíš se s tím pracovat. Nebojíš se výzvy a zvládneš trochu chladu.

Bagáž: 4 body) Partyzánský bojovník: Jdeš 4 až 7 dnů dlouhý pochod s batohem o objemu do 70 litrů. Jde to sakra cítit, záda bolí a ramena jakbysmet. 

Samostatnost: 1 bod) Partyzánské děcko. Nemáš žádné zkušenosti a vše potřebuješ vysvětlit a ukázat.

Celková náročnost: 11 bodů - Partyzánský greenhorn: Chceš vyzkoušet hory, ale nemáš dobrou fyzičku ani ostatní předpoklady? Nevadí, tohle dáš a naučíš se spoustu nových věcí. (Vyzdvihl bych fyzickou náročnost. Děti musí být zvyklé na pohyb a musí mít dostatečné fyzické předpoklady)

nemáš stejnak jasno s obtížností? Napiš mi.

NÁROČNOST INFO ZDE

Náročnost ber jen orientačně. Co je pro jednoho jednoduché může dělat jinému zase problém. Vždy objektivně zhodnoť svoje možnosti. Ani se nepřeceňuj ani nepodceňuj.

Podrobné info ohledně výbavy, stravy, časů, pojištění atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

Potřebuješ pomoct s financováním? Požádej mě o zálohové splátky s 0% navýšením.

Chceš-li uplatnit Partyzánské slevové body napiš poznámku v košíku, sekce potvrzení objednávky.

Partyzánské akce můžeš nakoupit přes e Benefity (Up)

Akce není vypsaná

Cena zahrnuje:

  • organizaci
  • průvodce

Cena nezahrnuje: 

  • strava
  • doprava - vlak / BUS
  • pojištění
  • 1 x Chata M.R.Štefánika info ZDE

Jak se zařizují letenky a doprava či ostatní služby?

Máš dotaz?

Vyplň formulář níže