přechod Totes Gebirge na lehko pro začátečníky

Datum ??

Totes Gebirge ("Mrtvé hory") jsou pohoří, nacházející se v Rakousku. Tvoří je největší vápencová náhorní pláň ve Východních Alpách. Průměrná nadmořská výška plošiny je od 1600 do 1800 metrů, ze které vyrůstají vápencové štíty. Totes Gebirge je pro svou výjimečnost vyhlášeno za chráněnou krajinnou oblast.

Skutečnou ozdobou vápencových kamenných pouští jsou četná jezera, která oživují ráz. Především pak "Zelená perla Totes Gebirge", jezero Grundlsee. Navštěvované je také klidné jezírko Altauseer See pod vrcholem Loser. Nejvyšší vrchol pohoří je Grosser Priel. (zdroj wiki)

Zvu tě na přechod na lehko po chatách s polopenzí. Totes Gebirge nabízejí možnost turistiky pestrou a krásnou krajinou. Zjistíš, že Totesky, které navzdory svému názvu jsou úchvatným místem a esencí života alpské přírody.. A to vše s plným komfortem na chatách.

Den 1 Odjezd v odpoledních hodinách z ČR do Rakouska přespání buď v pensionu a nebo venku na místě k tomu určenému.

Den 2 pochod zahájíš u jezera Grundlsee. Cílový bod bude chata Pühringer Hütte. Cestu je možno okořenit, výstupem na Salzofen (2070 m) nebo Hochkogel (2091 m) popřípadě zůstat na chatě.

Profil: 9 Km 980m nahoru 50m dolů + možný výšlap Salzofen nebo Hochkogel 5 km 500 nahoru 500 dolů. 

Den 3 Nejkrásnější den akce s výstupem na nevyšší vrchol Totes Gebirge - Grosser Priel (2515 m). Sestup z Prielu vede odjištěnou cestou (tzn. cesta s lanem na přidržení) na chatu Prielschutzhaus kde opravdu dobře vaří a doporučuji si zde dát polopenzi. :)

Profil: 13 Km 1170m nahoru 1400m dolů.

Den 4 Závěrečný den sestoupíme na parkoviště v Hinterstoderu kde si dáme oběd v místní restauraci. Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Profil 7,5 Km 860m dolů.

Akce je určena začínajícím Alpským turistům s průměrnou fyzičkou, kteří si chtějí užít nezapomenutelný výlet, ochutnat místní speciality a potkat při tom spoustu nových kamarádů.

Doprava je organizována formou spolujízdy. Zajistím, aby jsme se měli všichni jak dostat na místo akce. Nástupní místa: Plzeň, Brno, Praha, České Budějovice. (vyhrazuji si právo na změnu nástupního místa)

Podrobné info ohledně výbavy, stravy atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

Potřebuješ pomoct s financováním? Požádej mě o zálohové splátky s 0% navýšením.

Chceš-li uplatnit Partyzánské slevové body napiš poznámku v košíku, sekce potvrzení objednávky.


Cena: 3330 Kč

Cena zahrnuje: organizaci a průvodce.

Cena nezahrnuje: ubytování 2 x horské chaty, pojištění, 

dopravu. (doprava není v ceně z důvodu potřeby jet vícero auty. Cena se rozpočte na každou posádku auta extra.) Zajistím aby ses měl/a jak na akci dostat! (3 x osobní automobil)

Orientační cena dopravy 500 Kč

Noc 1 chata Pühringer Hütte info zde

Noc 2 chata Prielschutzhaus info zde

Orientační cena ubytování

Ubytování bez AV = cca 30 Euro / noc

Ubytování s AV = cca 15 Euro / noc

Ubytování s polopenzí bez AV = cca 60 Euro / noc

Ubytování s polopenzí s AV = 35 Euro / noc

(AV = pojištění Alpenverein)

?Máš dotaz?

vyplň formulář níže