Island Landmannalaugar trek

termín není vypsaný

Island (islandsky Ísland) je severský ostrovní stát na stejnojmenném ostrově na pomezí Severního ledového a Severního Atlantského oceánu, s populací 343 000 lidí a rozlohou 103 125 km², z něj činí nejřidčeji zalidněný evropský stát. Největším městem je Reykjavík, který je i hlavním městem. Reykjavík a okolní oblasti na jihozápadě země obývají přes dvě třetiny populace. Ostrov je geologicky i vulkanicky aktivní. Ve vnitrozemí je náhorní plošina, která se vyznačuje pískovými a lávovými poli, horami a ledovci a nížinami protéká do moře mnoho ledovcových řek. Island je ohříván Golfským proudem a má mírné klima, i přes vysokou zeměpisnou šířkou těsně pod severním polárním kruhem.. (zdroj wiki)

Chceš zažít opravdu něco neopakovatelného? Trek Landmannalaugar na Islandu patří k tomu nejkrásnějšímu co můžeš na naší modré planetě zažít. Ledovce, sopky, sopečný prach smíchaný se sněhem, horké prameny, vodopády a především nádhernou divokou přírodu téměř nedočtenou člověkem. Ano? Tak tohle bude akce přímo pro tebe.

Den 1 odlet z Prahy v 22:40 na Reykjavík.

Den 2 první den na Islandu budeš po nočním letu trochu rozlámaný. Proto vyrazíme prvním outdoorovým busem do kempu Landmannalaugaru. Zde si dáš odpočinek a vykoupeš se v horkých pramenech a k tomu pivko nebo víno.

Den 3 z kempu v Landmannalaugaru vyrazíš na cestu. Na ní tě čeká pochod přes známé duhové hory. Přes ně dojdeme až do další zastávky kempu v Hrafntinnuskeru.

Profil 10 km, 630 m nahoru 200m dolů

Den 4 z kempu Hrafntinnusker se vydáš po zvlněné pláni plné proláklin. Půjdeš kolem horkých řek a v případě dobré viditelnosti se podíváš na horu Háskerđingur (1281 m). Po té se dostaneš do oblasti, kde je všude cítit síra. Po té se krajina opět změní na zelené kopce. Island je prostě pestrý. Čeká tě i brodění řeky. Cílem bude kemp Álftavatn, který se nachází u stejnojmeného jezera.

Profil 11km, 230m nahoru, 700mdolů

Den 5 z kempu Álftavatn tě čeká opět nádherný trek, který za každým horizontem ukáže úplně jinou krajinu a bude tě neustále překvapovat. Například černé pláně, zelené kopce a několikero brodění řek. Cíl je kemp Emstrur.

Profil 16 km, 601m nahoru, 670m dolů

Den 6 pátý den etapy ti ukáže opět něco nového. Divokou krajinu kam se podíváš brodění řek a jediný les na Islandu. Konečné stanoviště tohoto dne je v kempu Þórsmörk.

Profil 16 km, 470m nahoru, 720m dolů.

Den 7 cesta pokračuje prudkým stoupáním a dál po sněhu mezi sopkami Eyjafjallajökull a Myrdasjökull. Přestávku si dáme u chaty Baldvinsskáli. Následuje sestup pláněmi později kaňonem podél řeky Skóga až k vodopádu Skógafoss. Konec výletu bude v kempu Skogar, kde strávíme poslední noc v Islandské divočině.

Profil 25 km, 1020m nahoru, 1220m dolů. 

Den 8 ráno prvním autobusem se přesuneš do Reykjavíku. Projdeš si město, navštívíš místní podniky, ochutnáš Islandské speciality a večer se přesunem na letiště, kde nás po půlnoci čeká přímý let do Prahy.

Dern 9 1:30 odlet z Islandu a návrat do ČR.

Akce není fyzicky náročná. Nutná je psychická odolnost na vrtochy islandského počasí. Musíš mít dobrý stan, pohory a kvalitní oblečení proti větru a dešti.

Podrobné info ohledně výbavy, stravy, časů, pojištění atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

Termín není momentálně vypsaný

Jestli máš zájem, vyplň formulář níže.