Island Landmannalaugar trek

1 - 10.8.2024 10 dní

Chceš zažít opravdu něco neopakovatelného? Trek Landmannalaugar na Islandu patří k tomu nejkrásnějšímu co můžeš na naší modré planetě zažít. Ledovce, sopky, sopečný prach smíchaný se sněhem, horké prameny, vodopády a především nádhernou divokou přírodu téměř nedotčenou člověkem. Tak tohle bude akce přímo pro tebe.

(na treku se spí v kempech se sociálním zázemím)

Den 1 odlet z Prahy s příletem na Reykjavík v 14:05 

Den 2 Druhý den vyrazíme prvním outdoorovým busem do kempu Landmannalaugaru. Zde si dáš první ochutnávku duhových hor a vykoupeš se v horkých pramenech a k tomu pivko nebo víno.

Den 3 z kempu v Landmannalaugaru vyrazíš na cestu. Na ní tě čeká pochod přes známé duhové hory. Přes ně dojdeme až do další zastávky kempu v Hrafntinnuskeru. Zde se zajdeme podívat na nádhernou ledovou jeskyni,

Profil 10 km, 630 m nahoru 200m dolů

Den 4 z kempu Hrafntinnusker se vydáš po zvlněné pláni plné proláklin. Půjdeš kolem horkých řek a v případě dobré viditelnosti se podíváš na horu Háskerđingur (1281 m). Po té se dostaneš do oblasti, kde je všude cítit síra. Krajina se opět změní na zelené kopce. Island je prostě pestrý. Čeká tě i brodění řeky. Cílem bude kemp Álftavatn, který se nachází u stejnojmeného jezera.

Profil 11km, 230m nahoru, 700mdolů

Den 5 z kempu Álftavatn tě čeká opět nádherný trek, který za každým horizontem ukáže úplně jinou krajinu a bude tě neustále překvapovat. Například černé pláně, zelené kopce a několikero brodění řek. Cíl je kemp Emstrur.

Profil 16 km, 601m nahoru, 670m dolů

Den 6 pátý den etapy ti ukáže opět něco nového. Divokou krajinu kam se podíváš brodění řek a jediný původní les na Islandu. Konečné stanoviště tohoto dne je v kempu Þórsmörk.

Profil 16 km, 470m nahoru, 720m dolů.

Den 7 cesta pokračuje prudkým stoupáním a dál po sněhu mezi sopkami Eyjafjallajökull a Myrdasjökull. Spát budeš na chatě Baldvinsskáli v sevření dvou ledovců. 

Profil 13 km, 965m nahoru, 270m dolů. 

Den 8 Následuje sestup pláněmi později kaňonem podél řeky Skóga až k vodopádu Skógafoss. Zde zakončíš oslavou poslední den v divočině. 

Profil 13 km, 930m dolů.  

Den 9 prvním autobusem se přesuneš do Reykjavíku. Projdeš si město, navštívíš místní podniky, ochutnáš Islandské speciality. Noc strávíme v hostelu Kex v centru města. 

Den 10 v 7:30 odlet z Islandu a návrat do ČR.

Náročnost akce. Zvládnu to ? (všeobecná tabulková obtížnost)

Fyzická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Denní úseky do 9-15 km s převýšením 1000m-1500m. (skutečné převýšení a vzdálenost je napsáno v itineráři výše) 

Technická náročnost: 1 bod) Partyzánské děcko. Žádné lezecké úseky.

Psychická náročnost: 4 body) Partyzánský bojovník. Rád vycházíš z komfortní zóny. Strach z výšek ti nic neříká a celodenní pochod v lijáku nebo vánici taky ne. Na nepohodlí si nestěžuješ. Zima ti nevadí.

Bagáž: 4 body) Partyzánský bojovník. Jdeš s batohem do 70l kolem 9 dnů pochodu. Jde to sakra cítit záda bolí a ramena jak by smet.

Samostatnost: 1 bod) Partyzánské děcko. Nemáš žádné zkušenosti a vše potřebuješ vysvětlit a ukázat.

Celková náročnost: 13-17 bodů) Partyzánský průzkumník. Chceš dostat do těla? Tak jo dostaneš. (střední Partyzánská obtížnost) Tato akce není obtížná. Největším nepřítelem je Islandské nevyzpytatelné počasí. 

Nemáš stejnak jasno s obtížností? Napiš mi.

NÁROČNOST INFO KLIKNI ZDE

Náročnost ber jen orientačně. Co je pro jednoho jednoduché může dělat jinému zase problém. Vždy objektivně zhodnoť svoje možnosti. Ani se nepřeceňuj ani nepodceňuj.

Podrobné info ohledně výbavy, stravy, časů, pojištění atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

Potřebuješ pomoct s financováním? Požádej mě o zálohové splátky s 0% navýšením.

Chceš-li uplatnit Partyzánské slevové body napiš poznámku v košíku, sekce potvrzení objednávky.

Partyzánské akce můžeš nakoupit přes e Benefity (Up)


Akce není vypsaná


Cena ??? Kč zahrnuje: (Toto je záloha za akci. Letenky a ostatní věci doplácíš později.)

  • průvodce

  • organizaci (nemusíš se vůbec o nic starat)

Cena nezahrnuje: platí si každý zvlášť (individuálně) později nebo na místě.

  • zpáteční letenka z Prahy zavazadlo 23 Kg. Cena 13.000Kč. (letenky zajištuje společnost zaletsi.cz. Zaleť si tě kontaktuje s podrobnostmi. Partyzan adventure letenky neobjednává)
  • 1x hostel v Reykjaviku. Cena cca 1700Kč
  • doprava busem = FlyBus cca 2000Kč + Reykjavik excursions 3000Kč
  • kempy na Landmannalaugar trek cca 400Kč/noc = 8 x kemp cca 3200Kč
  • pojištění

Na akci si celkově připrav cca 36.000-37.000 Kč (vše dohromady, průvodce, organizace, letenka, hostel, kemp, bus atd.)

Jak se zařizují letenky a doprava či ostatní služby?


Podobné akce


Galerie


Máš dotaz? Vyplň formulář níže