Přechod Hochschwabu na těžko pro začátečníky.

akce není vypsaná

Vápencový hřeben pohoří Hochschwab se představuje jako první vskutku velehorský masiv od východu se všemi znaky alpské krajiny - vysokými masivními štíty s několikasetmetrovými stěnami, propastnými dolinami a s typickými alpskými loukami. Nejvyšší vrchol propůjčil jméno celému pohoří. (zdroj wiki


Hochschwab je nádherný masiv nebízející rozamnitou přírodu a příjemnou turistiku vhodnou pro začínající přechodáře.

Nikdy jsi nebyl/a na přechodu na těžko, divokou přírodou a odkázaný jen na to co si neseš sebou v batohu ? Chceš to zkusit naučit se spoustu věcí a nebo si jen užít krásný víkend a poznat u toho skvělé lidi? Ano ! Tak to bude akce přímo pro tebe. Zažiješ spaní pod hvězdami, divokou přírodu a radost ze života. :)

Den 1 v odpoledních / večerních hodinách odjezd z ČR. Spaní na místě k tomu určeném.

Den 2 ráno vyrazíš z vesničky Seewiesen. Začneme stoupat na masiv Hochschwabu. Občerstvit se budeš moct na zbrusu nové chatě Voisthaler Hütte. Zajištěnou cestou obtížnost (A) se dostaneš na vrchol Hochschwabu kde strávíš první noc.

Profil: 13,5 Km 1450m nahoru 310m dolů. (program se dá zkrátit)

Den 3 Tento den tě čeká krásná hřebenovka s úžasnými výhledy do okolí. Vylezeš na spoustu vrcholů například Hochwart (2210 m) nebo nejvyšší horu masivu Hochschwab (2277 m). Občerstvit se můžeš na chatě Schiestlhaus. Spaní bude pod hvězdami. 

Profil: 12 Km 600m nahoru 800m dolů. (program se dá zkrátit)

Den 4 poslední den tě čeká pokračování hřebenovky. Krása střída nádheru. Kolem oběda se dostaneš zpět k autu. Do ČR se vrátíš v odpoledních hodinách.

Náročnost akce. Zvládnu to ? (všeobecná tabulková obtížnost)

Fyzická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Denní úseky do 9-15 km s převýšením 1000m-1500m. (skutečné převýšení a vzdálenost je napsáno v itineráři výše)

Technická náročnost: 2 body) Partyzánský greenhorn. Občas se chytneš řetězu nebo si pomůžeš rukou.

Psychická náročnost: 2 body) Partyzánský greenhorn. Můžeš se bát výšek, pavouků i medvědů, ale snažíš se s tím pracovat a nebojíš se výzvy. Láká tě bivakovat v přírodě.

Bagáž: 4 body) Partyzánský bojovník. Jdeš 4-7 dnů dlouhý pochod s batohem o objemu do 70 litrů Jde to sakra cítit, záda bolí a ramena jakbysmet. (spíš k obtížnosti Partyzánský průzkumník jde se jen 3 dny a spousta věcí se dá koupit na chatách)

Samostatnost: 1 bod) Partyzánské děcko. Nemáš žádné zkušenosti a vše potřebuješ vysvětlit a ukázat.

Celková náročnost: 12 bodů) Partyzánský greenhorn. Chceš vyzkoušet hory, ale nemáš dobrou fyzičku ani ostatní předpoklady? Nevadí, tohle dáš a naučíš se spoustu nových věcí.

Nemáš stejnak jasno s obtížností? Napiš mi.

NÁROČNOST INFO ZDE

Náročnost ber jen orientačně. Co je pro jednoho jednoduché může dělat jinému zase problém. Vždy objektivně zhodnoť svoje možnosti. Ani se nepřeceňuj ani nepodceňuj.

Doprava je organizována formou spolujízdy. Zajistím, aby jsme se měli všichni jak dostat na místo akce.

Podrobné info ohledně výbavy, stravy, časů, pojištění atd. ti pošlu na email po zakoupení akce. Nástupní místa: Praha, České Budějovice.


Potřebuješ pomoct s financováním? Požádej mě o zálohové splátky s 0% navýšením.

Chceš-li uplatnit Partyzánské body napiš poznámku v košíku, sekce potvrzení objednávky.

Partyzánské akce můžeš nakoupit přes e Benefity (Up)

Akce není vypsaná

Cena zahrnuje: průvodce, organizaci (nemusíš se vůbec o nic starat), 

Cena nezahrnuje: dopravu, pojištění, stravu.

Orientační cena dopravy spolujízdou v autě jiného člena výpravy při plné obsazenosti vozidla - 900 Kč

Jak se zařizují letenky a doprava či ostatní služby?

Máš dotaz?

Vyplň formulář níže