Skialpinistický víkend Stubai -Gries začátečníci i pokročilý. 

Akce není vypsaná

Chceš si užít pořádné sjezdy, epická panoramata, srandu s partou dobře naladěných lidí a u toho se ještě pořádně zapotit? Tak pojeď s námi do Rakouska.

Oblast mezi Winnebachseehütte, Westfalenhaus a Ambergerhütte, kde se bude odehrávat tato akce je skvělé hřiště pro všechny zapálené skialpinisty. Své si tam najdou ostřílení skialpinisti, ale i šikovní začátečníci s fyzičkou. Je možné si tam užívat nepřeberného množství různě náročných sjezdů a výstupů. A nakonec dny zakončit v přijemných chatách u krbu a krmit se místními specialitami. Rezonuje to s tebou? Tak čti dál, co tě může čekat.

21.4 den začneme výstupem do našeho nocoviště - chaty Winnebachseehütte. Po tomto výstupu bude čas si na chatě dát malý oběd, po kterém vyrazíme na krátký výstup na vrchol Ernst-Riml-Spitz Zde si ukážeme něco z lavinové problematiky. Zkusíme si vyhledávání s pípáky a ukážeme si lavinový profil a kompresní test. Což by mělo patřit k základům každého skialpinisty, který chodí v horách 🙂. Poté se vydáme do sedla pod horu Putzenkarschneid. Odtud si sjedeme první sjezd až zpátky na chatu.

Profil 7 km, 1000m nahoru, 300m dolů. Trvání: 8h 

22.4 tato trasa bude zlatý hřeb celé expedice. Prověří jak fyzičku, tak umění ovládání lyží ve sjezdu i ve stoupání. Ale ty výhledy za to budou stát - to mi věřte. Relativně časně ráno vyrazíme do údolí jen lehce stoupající trasou. Po této zhruba hodinové rozcvičce začneme intenzivněji stoupat do sedla pod vrchol tohoto dne - Winnebacher Weisskogel. Posledních pár výškových metrů nás bude čekat poměrně intenzivní skialpinistický zážitek, kde bude potřeba cikcakovat a možná použít i haršajzny. Pokud se nám však výstup podaří, čeká nás odměna v podobě krásného vrcholového kříže a ještě hezčích výhledů. Z vrcholu se vrátíme zpátky do údolí a sjedeme dlouhým sjezdem až na chatu Westfalenhaus, kde si dáme pozdní oběd. Poté už nás čeká výstup stejnou trasou pod Weisskogel, kde sundáme pásy a sérií kratších sjezdů proloženými nějakým tím bruslením se dostaneme zpátky na naše nocoviště - Winnebachseehütte.

Profil 13km, 1300m nahoru, 1300m dolů, Trvání: 8h

23.4 Nádherná trasa plná fascinujících výhledů, prašanových sjezdů v obklopení pořádných hor. Budeme vycházet z našeho nocoviště - chaty Winnebachseehütte. Začátek trasy bude pohodová rozcvička na rozhýbání kostí, která nás zavede pod první větší stoupání směřující do sedla Breiter Griesskogelu. Jakmile se vyšvihneme tímto prudším stoupáním, čekají nás výhledy na další sérii horských velikánů, které budeme moct sledovat při dalším pohodovějším skialpovém pochodu. Ten nás zavede pod cílové stoupání, které je poměrně intenzivní a prudké (zdokonalíme se v cikcakování). Nicméně to bude stát za to, protože výhledy od kříže na samotném Breiter Griesskogelu jsou spektakulární. Na něm si odbudeme sérii povinných vrcholových fotek a kochání se výhledy (samozřejmě když vyjde počasí). Poté sundáme pásy a vydáme se na první sjezd, který vede podél výstupové trasy. Po sestupu nás čeká krátký výšvih na pásech pod Leschhorn, odkud budeme opět sjíždět na lyžích do údolí přes chatu Winnebachseehütte, kde si sbalíme věci a dále budeme pokračovat až dolů zpátky k autům (je možné, že část budeme muset jít pěšky s lyžema na batohu)

Profil 9km, 1200m nahoru, 1950m dolů. Trvání: 7h

Náročnost akce. Zvládnu to ? (všeobecná tabulková obtížnost)

Fyzická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Denní úseky do 9-15 km s převýšením 1000m-1500m.

Technická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. jsi lyžař se schopností sjezdu na modré i červené sjezdovce a s dostatečným fyzickým fondem pro pohyb v zimních horách.

Psychická náročnost: 2 body) Partyzánský greenhorn. Můžeš se bát výšek, pavouků i medvědů, ale snažíš se s tím pracovat a nebojíš se výzvy.

Bagáž: 3 body) Partyzánský průzkumník. Jdeš s batohem s objemem do 50l. Do kopce ti už dává zabrat.

Samostatnost: 2 body) Partyzánský greenhorn. Znáš základy, ale rád se přiučíš.

Celková náročnost: 13 bodů) Partyzánský průzkumník. Chceš dostat do těla? Tak jo dostaneš :) Akce je vhodná pro šikovné začátečníky s fyzičkou i lehce pokročilé skialpinisty. Nicméně akci určitě nedoporučuji jako první setkání se skialpinismem - už bys na tom párkrát měl stát, vědět co jsou a jak se dělají cikcaky, jak se sundávají a nasazují pásy, a být si alespoň trochu jistý při jízdě ve volném terénu.

nemáš stejnak jasno s obtížností? Napiš mi.

NÁROČNOST INFO KLIKNI ZDE

Náročnost ber jen orientačně. Co je pro jednoho jednoduché může dělat jinému zase problém. Vždy objektivně zhodnoť svoje možnosti. Ani se nepřeceňuj ani nepodceňuj.

Pro skialpy je nutné mít povinné vybavení. Lavinový vyhledávač, sondu a lopatu a samozřejmě skialpinistické lyže, pásy a helmu.

Příjezd na místo a parkování:

Na místo je potřeba se dopravit sám. Rád Vás všechny propojím abychom se domluvili na spolujízdě. Parkování je možné za úplatu na konci vesnice Gries (zde: 47.0695653N, 11.0267450E), kde si dáme sraz v pátek v 8 hodin. Tam zaparkujeme všechna auta a spolu vyrazíme pěšky nebo na lyžích na naše nocoviště - chatu Winnebachseehütte.

Podrobné info ohledně výbavy, stravy, časů, pojištění atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

Potřebuješ pomoct s financováním? Požádej mě o zálohové splátky s 0% navýšením.

Chceš-li uplatnit Partyzánské slevové body napiš poznámku v košíku, sekce potvrzení objednávky.

Partyzánské akce můžeš nakoupit přes e Benefity (Up)

Akce není vypsaná

Cena zahrnuje: organizaci (nemusíš se vůbec o nic starat), průvodce, přednášky, informační materiály před akcí.

Cena nezahrnuje: ubytování, dopravu, pojištění, stravu.

Cena ubytování včetně polopenze: cca 50 euro / osoba /noc

Orientační cena dopravy spolujízdou v autě jiného člena výpravy při plné obsazenosti vozidla - 1000 Kč

--> ? jak se zařizují letenky a doprava či ostatní služby ? <--

?Máš dotaz?

vyplň formulář níže