Ferraty pro pokročilé v italských Dolomitech s výstupem na Marmoládu 5 dní

Dolomity jsou jedním z horských masivů Italských Alp. Rozkládají se v severní části Itálie, na východ od Bolzanské kotliny. Pohoří nemá jednolitý hřeben, skládá se z mnoha menších, často velmi rozličných horských skupin. Oblast charakterizují typické dolomitické prvky jako stolový povrch některých masivů, srázné stěny, věžovité vrcholy, rozeklané skalní hřebeny a takřka bizarní tvary některých štítů. Na území Dolomit jsou snad všechny typy horské krajiny - od horských luk, přes rozmanité skalní masivy, kotliny s jezery až po ledovec na severních svazích nejvyššího vrcholu Marmolady. Dolomity byly zapsány v roce 2009 na seznam světového dědictví UNESCO. (zdroj wiki)

Čeká tě to nejlepší z Ferrat v okolí Cortiny d Ampezzo a Marmolády. Celodenní těžké a krásné ferraty s těma nejlepšíma výhledama.

Program bude poskládaný hlavně podle počasí. Hlavní cíl je výstup na Marmoládu a ten se naplánuje na nejkrásnější den pobytu. Celkově to bude akční a nabitý prodloužený víkend. Těšit se můžeš na spoustu Ferrat např. Ferrata delle Trincee (D), Via ferrata Giovanni Lipella (C), Via Ferrata Giuseppe Olivieri (C), okruh Sorapiss (C), Via ferrata Cesare Piazzeta (D). 

Den 1 nejkrásnější ferraty v okolí Cortiny d Ampezzo např. Via ferrata Giovanni Lipella na Tofanu di Rozes. Prohlídka městečka a návštěva místních podniků. Přespání pod Tofanou nebo kempu.

Profil orientačně. Záleží podle počasí jaké ferraty vybereme: 8 Km 1000m nahoru 1000m dolů.   

Den 2 nejkrásnější ferraty v okolí Cortiny d Ampezzo např. Ivano Dibona. Přesun k Marmoládě. Přespání ve stanu na místě k tomu určeném. 

Profil orientačně. Záleží podle počasí jaké ferraty vybereme: 8 Km 1000m nahoru 1000m dolů.

Den 3 nejkrásnější den akce s výstupem na Marmoládu (B). Celodenní náročný pochod s ledovcovou túrou a ferratovým lezením. Nezapomenutelné dobrodružství, které v tobě zůstane ještě hodně dlouho. Na přespání sejdeme zpět dolů a přespíme na krásném místě u jezera.

Profil: 9 Km 1500m nahoru 1500m dolů.

Den 4 Poslední den absolvujeme ferratu Ferrata delle Trincee (D) s krásným výhledy na Marmoládu. Do ČR se vrátíme v pozdně odpoledních hodinách. 

Profil: 7 Km 600m nahoru 600m dolů.

Náročnost: akce je určena pokročilým lezcům s dobrou fyzičkou a psychickou odolností.

Pro ferraty je nutné mít povinné vybavení. Sedací úvazek, ferratový set, přilba. Výbavu si můžeš půjčit z mojí půjčovny.

Doprava je organizována formou spolujízdy. Zajistím, aby jsme se měli všichni jak dostat na místo akce. Nástupní místa: je třeba se dopravit do Stříbra (vlak či spolujízda s dalšími členy výpravy).

Podrobné info ohledně výbavy, stravy, časů, pojištění atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

Jak se zařizují letenky a doprava či ostatní služby?

Akce není vypsaná. Máš dotaz/zájem?

Vyplň formulář níže