Ferratový přechod Dachsteinu se sjezdem na 2,5km dlouhé ziplině

termín není vypsaný. Máš zájem ? Napiš si o něj

Dachstein je horský masiv v Severních vápencových Alpách. Nejvyšší vrchol, Hoher Dachstein (2995 m n. m.), je zároveň druhou nejvyšší horou Severních vápencových Alp. Je nejvyšší horou rakouské spolkové země Štýrsko a Horní Rakousko, protože přes vrchol probíhá zemská hranice mezi těmito spolkovými zeměmi. Na březích Hallstatského jezera bylo objeveno jedno z nejstarších lidských sídel. (zdroj wiki)

Zvu tě na velmi zjímavý ferratový přechod jižní strany masivu Dachstein. Putovat budeš na polotěžko se spaním jednou na chatě a podruhé pod hvězdami a zdoláš při tom nádherné ferraty. Například hřebenovou ferratu Ramsauer klettersteig (C) z které jsou dech beroucí výhledy na vrchol Dachsteinu, planinu kolem Krippensteinu, jižní údolí pod Dachsteinem a daleké výhledy na známé Rakouské hory. Pochod zakončíš nádherným sjezdem na 2,5 Km dlouhé ziplině. Nejdelší v celé Evropě! 

oficiální video - Zipline Stoderzinekn 

Den.1 v odpoledních hodinách odjezd z ČR s cílem Ramsau am Dachsteisen přespání na místě k tomu určeném.

Den.2 po snídani nastoupáš do sedla Edelgrießhöhe (2500 m) a vydáš se východním směrem hřebenovou ferratou Ramsauer klettersteig (C). Když budeš v dobré formě můžeš zdolat ještě jeden vrchol Eselstein (2556 m) ferratou Jubiläums Klettersteig (C/D). Tato ferrata se může se jít na lehko. Nejnáročnější den z celé akce. Spát budeš na Guttenberghausu s polopenzí. 

Profil: 10 Km 1950m nahoru 1130m dolů. Když nebudeš moct dá se ušetřit 500 výškových metrů vynechání ferraty Jubiläums Klettersteig.

Den.3 trek začneme výstupem na vrchol Sinabell (2349 m) ferratou Austria Klettersteig Sinabell (C/D) dále budem pokračovat k chatě Brünner Hütte kde startuje Zipline. Spát budeme na místě k tomu určenému.

Profil 11 Km 470m nahoru 820m dolů. 

Den.4 poslední den akce polozíš ferraty v okolí Stoderzinkenu. Je tam několik cest od obtížnosti B do D a na závěr se svezeš dolů 2,5 Km dlouhou ziplinou. Bude to super adrenalinový zážitek, který ti navíc ušetří bolavé nohy při sestupu a zakončí parádní akci. :) 

Profil 8 Km 440m nahoru 670m dolů. 

Akce je určena středně pokročilý alpinistům s průměrnou alpskou fyzičkou. Pro ferraty je nutné mít povinné vybavení. Sedací úvazek, ferratový set, přilba. Výbavu si můžeš půjčit z mojí půjčovny.
Půjde se na polotěžko což znamená zabalit se jen na jednu noc se spaním pod hvězdami. Další noc bude na horské chatě.

Na zipline dráze dlouhé 2,5 kilometru dosáhneš rychlosti až 115 kilometrů v hodině. Dráha Zipline Stoderzinken u Gröbming je největší zařízení svého druhu a je evropským unikátem. Představuje hru na nervy a zaručuje notnou dávku adrenalinu, ale je přitom maximálně bezpečná. Výbavu ti poskytne provozovatel.

Doprava je organizována formou spolujízdy. Zajistím, aby jsme se měli všichni jak dostat na místo akce.

Podrobné info ohledně výbavy, stravy, časů, pojištění atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

?Máš dotaz?

vyplň formulář níže