Přechod Dachsteinu se sjezdem na 2,5km dlouhé ziplině

Termín není vypsaný

Zvu tě na velmi zjímavý ferratový přechod jižní strany masivu Dachsteinu (může být i NEferaratový, ferraty se na této akci vůbec nemusí lozit, když nechceš a dá se celá akce jít jen pěší). Putovat budeš na polotěžko se spaním jednou na chatě a podruhé pod hvězdami a zdoláš při tom nádherné ferraty. Pochod zakončíš nádherným sjezdem na 2,5 Km dlouhé ziplině. Nejdelší v celé Evropě.

oficiální video - Zipline Stoderzinekn 

Den 1 v odpoledních hodinách odjezd z ČR s cílem Ramsau am Dachsteisen přespání na místě k tomu určeném.

Den 2 po snídani nastoupíme na ferraty do Stříbrné soutězky. Dají se tu jít hned tři nádherné ferraty. Hias Klettersteig obtížnost - D / Rosina Klettersteig (nejhezčí a nejnáročnější) odtížnost - D / Siega Klettersteig obtížnost - C/D. Den zakončíme na horské chatě Guttenberghaus kde strávíme noc. (ferraty nejsou povinné a dají se obejít po turistické cestě)

Profil: 7 Km 1270m nahoru 100m dolů. (ferraty nejsou započteny v profilu trasy)

Den 3 trek začneme výstupem na vrchol Sinabell (2349 m) ferratou Austria Klettersteig Sinabell (C/D) dále budem pokračovat k chatě Brünner Hütte kde startuje Zipline. Spát budeme na místě k tomu určenému. (ferraty nejsou povinné a dají se obejít po turistické cestě)

Profil 11 Km 470m nahoru 820m dolů. 

Den 4 poslední den akce polozíš ferraty v okolí Stoderzinkenu. Je tam několik cest od obtížnosti B do D a na závěr se svezeš dolů 2,5 Km dlouhou ziplinou. Bude to super adrenalinový zážitek, který ti navíc ušetří bolavé nohy při sestupu a zakončí parádní akci. :) 

Profil 8 Km 440m nahoru 670m dolů. 

Pro ferraty je nutné mít povinné vybavení. Sedací úvazek, ferratový set, přilba. Výbavu si můžeš půjčit z mojí půjčovny.

Na zipline dráze dlouhé 2,5 kilometru dosáhneš rychlosti až 115 kilometrů v hodině. Dráha Zipline Stoderzinken u Gröbming je největší zařízení svého druhu a je evropským unikátem. Představuje hru na nervy a zaručuje notnou dávku adrenalinu, ale je přitom maximálně bezpečná. Výbavu ti poskytne provozovatel.

Náročnost akce. Zvládnu to? (všeobecná tabulková obtížnost)

Fyzická náročnost: 2 body) Partyzánský greenhorn. Krátké denní úseky do 10 km s převýšením kolem 1000m. (skutečné převýšení a vzdálenost je napsáno v itineráři výše) (plus jeden bod za zimní podmínky)

Technická náročnost: 4 body) Partyzánský bojovník. Ferraty do obtížnosti D (skutečnou obtížnost ferrat najdeš v itineráři výše). Práce s vlastním tělem a jistotu pohybu ve vysokohorském terénu. / BEZ FERRAT 2 body) Partyzánský greenhorn. Občas se chytneš řetězu nebo si pomůžeš rukou. 

Psychická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. V klidu dáváš exponovaná místa a ani spaní pod širákem ti nevadí. Chlad a změny počasí ustojíš. / BEZ FERRAT 2 body) Partyzánský greenhorn. Můžeš se bát výšek, pavouků i medvědů, ale snažíš se s tím pracovat a nebojíš se výzvy a chceš zkusit bivakování.

Bagáž: 3 body) Partyzánský průzkumník. Jdeš s batohem s objemem do 50l. Do kopce ti už dává zabrat.

Samostatnost: 2 body) Partyzánský greenhorn. Znáš základy, ale rád se přiučíš.

Celková náročnost: BEZ FERRAT 11 bodů) Partyzánský greenhorn. Chceš vyzkoušet hory, ale nemáš výbornou fyzičku ani ostatní předpoklady? Nevadí, tohle dáš a naučíš se spoustu nových věcí.

S FERRATAMA 14 bodů) Partyzánský průzkumník. Chceš dostat do těla? Tak jo dostaneš. (střední Partyzánská obtížnost)

nemáš stejnak jasno s obtížností? Napiš mi.

NÁROČNOST INFO ZDE

Náročnost ber jen orientačně. Co je pro jednoho jednoduché může dělat jinému zase problém. Vždy objektivně zhodnoť svoje možnosti. Ani se nepřeceňuj ani nepodceňuj.

Doprava je organizována formou spolujízdy. Zajistím, aby jsme se měli všichni jak dostat na místo akce.

Podrobné info ohledně výbavy, stravy, časů, pojištění atd. ti pošlu na email po zakoupení akce. Nástupní místa: Praha, České Budějovice.

Potřebuješ pomoct s financováním? Požádej mě o zálohové splátky s 0% navýšením.

Chceš-li uplatnit Partyzánské slevové body napiš poznámku v košíku, sekce potvrzení objednávky.

Partyzánské akce můžeš nakoupit přes e Benefity (Up)

Akce není vypsaná

Cena zahrnuje: organizaci, průvodce.

Cena nezahrnuje: ubytování, pojištění, dopravu.

1 x ubytování na chatě Guttenberghaus info zde

Orientační cena dopravy spolujízdou v autě jiného člena výpravy při plné obsazenosti vozidla - 900 Kč

Orientační cena ubytování s polopenzí s Alpenvereinem - 45 Euro / noc

Orientační cena ubytování s polopenzí bez Alpenvereinu - 65 Euro / noc

Zipline - 42 Euro / sjezd info zde

Orientační celková cena s polopenzí s Alpenvereinem, dopravou a Ziplinou ?? Kč

Jak se zařizují letenky a doprava či ostatní služby?

Máš dotaz?

Vyplň formulář níže