Přechod Vysokého Atlasu s výstupem na Jebel Toubkal 

termín není vypsaný

Maroko Vysoké hory i malebné duny, země mnoha kontrastů, kde se čas jakoby zastavil. Na tomto exotickém dobrodružství ochutnáš Poušť i hory, vesničky i města vůně a chutě. V Marakéši se ztratíme ve spletitých uličkách starobylé Medíny a pestrobarevného Súku, pokračovat budeš výletem přes Maroko se spaním na Sahaře s jízdou na velbloudovi a zakončíme šestidenním trekem přes Vysoký Atlas s výstupem na nejvyšší horu severní Afriky Jebel Toubkal (4167 m).

Do Maroka přiletíš na poslední dva dny největšího muslimského svátku Ramadán a zažiješ tohle jedinečné období v životě muslimů na vlastní kůži. 

19.4 odlet z Vídně s příletem v poledne do Marrakéše. Následuje prohlídka Marrakéše, historické Medíny a kontrast mezi denním a nočním životem v období největšího Muslimského svátku Ramadánu. 

20.4 vyrazíme na okruh po nejkrásnějších místech Maroka. Vystoupáš do průsmyku Tichka (2260 m), který je považován za nejvyšší horský průsmyk v Maroku. Dále opuštěnou pevnost Pasha Glaoui's Abandoned Kasbah nebo místo kde bylo natočeno několik amerických hollywoodských filmů. Jako třeba Star Wars, Alexander, Gladiátor, Království nebeské a mnoho dalšího. Celkem asi 36 filmů.  

21.4 tento den tě čeká nezapomenutelný výlet do pouště Sahary. Projedeš se na velbloudovi a spát budeš v písečných dunách v soukromém tábořišti,   jen pro naši skupinku.

22.4 vstáváš v brzkých ranních hodinách a vychutnáš si východ slunce v poušti. Ze Sahary se vrátíš na velbloudovi a odpoledne se přesuneš do horského městečka Imlilu, kde započne šestidenní putování po Vysokém Atlasu.

23 - 28.4 čeká tě šestidenní putování na lehko přes vysoký atlas. Navštívíš horské sedla, údolí, malebné vesničky nebo jezero lac d'ifni. Celý trek zakončíš výstupem na nejvyšší horu severní Afriky Jebel Toubkal (4167 m). Celou tvojí bagáž povezou muly, ty budeš mít jen malý batoh na zádech. Místní kuchaři ti každý den přichystají plnou penzi z čerstvých surovin Spát budeme v zapůjčeném stanu, berberském domě, nebo v horské chatě. 28.4 se pak na večer přesuneme zpět do Marrakéše, kde proběhne rozlučka s Marokem. 

29.4 poslední den akce se rozloučíš s podmanivým Marokem a v dopoledních hodinách odletíš zpět do Vídně.

Celou akcí tě krom Partyzánských průvodců provedou zkušení Maročtí guidi, kteří se postarají o dopravu zásob a batohů na mulách, vaření a ubytování.

Náročnost akce. Zvládnu to? (všeobecná tabulková obtížnost)

Fyzická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Denní úseky do 9-15 km s převýšením 1000m-1500m. 

Technická náročnost: 1 bod) Partyzánské děcko. Žádné lezecké úseky, ani technicky náročné pasáže.

Psychická náročnost: 2 body) Partyzánský greenhorn. Můžeš se bát výšek, pavouků i medvědů, ale snažíš se s tím pracovat a nebojíš se výzvy a zvládneš trochu chladu.

Bagáž: 2 body) Partyzánský greenhorn. Jdeš s batohem s objemem do 30l. Pohodička.

Samostatnost: 1 bod) Partyzánské děcko. Nic neumíš a vše potřebuješ vysvětlit a ukázat.

Celková náročnost: 9 bodů) Partyzánský greenhorn. Chceš vyzkoušet hory, ale nemáš výbornou fyzičku ani ostatní předpoklady? Nevadí, tohle dáš a naučíš se spoustu nových věcí. Celkovou obtížnost ti může zvýšit nadmořská výška. Počítej s tím, že se budeš pohybovat několik dní ve výšce 3000 - 4000m.n.m. Řídký vzduch se může promítnout na celkové fyzické i psychické kondici. 

Nemáš stejnak jasno s obtížností? Napiš mi. 

NÁROČNOST INFO ZDE

Náročnost ber jen orientačně. Co je pro jednoho jednoduché může dělat jinému zase problém. Vždy objektivně zhodnoť svoje možnosti. Ani se nepřeceňuj ani nepodceňuj.

Podrobné info ohledně výbavy, stravy, časů, pojištění atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

Potřebuješ pomoct s financováním? Požádej mě o zálohové splátky s 0% navýšením.

Chceš-li uplatnit Partyzánské slevové body napiš poznámku v košíku, sekce potvrzení objednávky.

Partyzánské akce můžeš nakoupit přes e Benefity (Up)

Cena 12999 Kč zahrnuje: 

  • průvodce
  • organizaci (nemusíš se vůbec o nic starat, itinerář, letenky, hostely doprava autobusy vše je zařízené)

Cena nezahrnuje: 

Platí si každý zvlášť a může se lehce změnit.

  • zpáteční letenka z Vídně 10 000Kč
  • Maročtí průvodci (doprava, ubytování, strava) 16 000Kč
  • pojištění

Na akci si tedy celkově připrav cca 38999 Kč (vše dohromady, průvodci, organizace, letenka, ubytování, strava atd.)

Jak se zařizují letenky a doprava či ostatní služby?

Termín není vypsaný