Nejkrásnější místa Walliských Alp s ferratovými výstupy pro začátečníky.

akce není vypsaná

Švýcarsko je křižovatkou germánské a románské kultury, většina obyvatel mluví německy, ale významnou roli sehrávají i tři další, románské, jazyky: francouzština, italština a rétorománština. Identita Švýcarů je silně spjata s federalismem, přímou demokracií a Alpami, mohutným pohořím, které pokrývá značnou část povrchu země. A právě Alpy je to na co se zaměříme.

Pohybovat se budeme převážně ve Walliských Alpách, představují vedle skupiny Mont Blanc nejvýznamnější a také nejvíce vyhledávanou oblast Alp. Na území Walliských Alp se nachází více než 35 vrcholů vyšších 4000 metrů. Pohoří se tak svou průměrnou výškou zařazuje na první místo v Evropě. (zdroj wiki)

Velehory kam se podíváš, největší Alpské ledovce a dech beroucí krajina, průzračná jezera a řeky to a ještě mnohem více je Švýcarsko. Vyraž se mnou na devítidenní dobrodružství kolem Walliských Alp. V plánu budou jednodušší až středně pokročilé tůry a ferraty vhodné pro začátečníky i pokročilejší, kteří rádi skloubí pohyb v horách s ferratovým lezením. Cyril a Metoděj a upálení mistra Jana Husa, dva volné dny v týdnu navíc. Ideální čas vzít si dovolenou a zažít tuto skvělou akci :) 

Tato akce je určena pro nadšence, kteří si běžnou turistiku rádi zpestří ferratovým lezením. Zároveň však ferraty není nutné absolvovat a celou akci se lze věnovat jen klasické turistice. 

Den 1 odjezd v brzkých ranních hodinách z Čech do Švýcarska ubytování v kempu městečka Fiesch. První den prozkoumáš nejbližší okolí a seznámíš se s ostatními Partyzány. 

Den 2 druhá den začneme výstup na chatu Burghütte kde budeš nocovat v lágru. Okolí chaty je malebné a v okolí je možnost vyzkoušet lezení nebo cvičné ferraty. Na chatě je možnost polopenze.

Profil: 7km 830m nahoru 170m dolů.  

Den 3 Čeká tě výstup na Eggishorn (2926 m) a následná hřebenovka s úchvatnými výhledy ne největší Alpský ledovec - Aletschský ledovec. Cestu si zpestříš nádhernou zážitkovou ferratou Eggishorn (B/C).

Profil: 10km 1500m nahoru 430m dolů.  

Den 4 celodenní výlet na krásnou ferratu Baltschiedertal Wiwanni (C). Zajímavostí ferraty je nástup 1km dlouhém tunelu. Nutnost je mít čelovku. Po vylezení ferraty se občerstvíš na chatě Wiwannihütte. Večír se přesunem do městečka Saas Fee kde strávíš dalších několik dní.

Profil: 11km 1100m nahoru 1100m dolů.   

Den 5 zde tě první tůra zavede pod velikány jako je Allalinhorn (4027 m) nebo Strahlhorn (4190 m). z městečka Saas Fee vyjedeme lanovkou pod zmíněné velikány a nádhernou tůrou dojdeme k chatě Britannia Hut kde je možné vyzkoušet první ferratu Britannia (C) s výhledy na ledovce a čtyřtisícové vrcholy. Návrat je stejnou cestou.

Profil: 8km 500m nahoru 500m dolů.

Den 6 tento den se podíváš pod Weissmies (4017 m). Nahoru se opět dostaneš lanovkou, dále tě čeká nádherný okruh který tě zavede k ferratě na Jegihorn (3206 m) (C), kterou zdoláme. Návrat do kempu bude buď sestup pěšky dolů a nebo lanovkou

Profil: (nahoru i dolů lanovka) 7km 500m nahoru 1200m dolů.

Den 7 den začneme u přehrady Stausee Mattmark a půjdeme na Italskou stranu k chate Rifugio Oberto kde nás čeká ferrata Delle Guide (B).

Profil: 16km 1050m nahoru 1050m dolů. 

Den 8 akce se pomalinku blíží ke konci. Na závěr se přesuneme k ledovci Tiefen Glacier. Čeká tě okružní výlet podél ledovce. Návštěva ledovcových jezer. Spaní na velice stylové chatě Albert-Heim-Hütte.

Den 9 sestup k autu a v dopoledních hodinách odjezd do ČR. 

Doprava je organizována formou spolujízdy. Zajistím, aby jsme se měli všichni jak dostat na místo akce.

Podrobné info ohledně výbavy, stravy, časů, pojištění atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

Náročnost akce. Zvládnu to ? (všeobecná tabulková obtížnost)

Fyzická náročnost: 2 body) Partyzánský greenhorn. Krátké denní úseky do 10 km s převýšením kolem 1000m. (skutečné převýšení a vzdálenost je napsáno v itineráři výše) (plus jeden bod za zimní podmínky)

Technická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Cesta je technicky náročnější, vyžaduje zvýšenou pozornost, jistou nohu a lození lehkých ferrat. 

Psychická náročnost: 2 body) Partyzánský greenhorn. Můžeš se bát výšek, pavouků i medvědů, ale snažíš se s tím pracovat a nebojíš se výzvy a zvládneš trochu chladu.

Bagáž: 2 body) Partyzánský greenhorn. Jdeš s batohem s objemem do 30l. Pohodička.

Samostatnost: 2 body) Partyzánský greenhorn. Znáš základy, ale rád se přiučíš.

Celková náročnost: 11 bodů) Partyzánský greenhorn. Chceš vyzkoušet hory, ale nemáš výbornou fyzičku ani ostatní předpoklady? Nevadí, tohle dáš a naučíš se spoustu nových věcí.

nemáš stejnak jasno s obtížností? Napiš mi.

NÁROČNOST INFO KLIKNI ZDE

Náročnost ber jen orientačně. Co je pro jednoho jednoduché může dělat jinému zase problém. Vždy objektivně zhodnoť svoje možnosti. Ani se nepřeceňuj ani nepodceňuj.

Partyzánské akce můžeš nakoupit přes e Benefity (Up)


Akce není vypsaná

Cena ?? Kč zahrnuje: 


Cena nezahrnuje platí se zvlášť: dopravu, pojištění, stravu,

Orientační cena dopravy spolujízdou v autě jiného člena výpravy při plné obsazenosti vozidla - cca 1500 Kč

4 noci kemp Am Kappelungweg cena cca (4 noci) 60 Franků bez jídla.

1 noc horská chata Burghütte cena 60 Franků polopenze.

2 noci kemp Eggishorn cena (2 noci) 30 Franků bez jídla.

1 noc horská chata Albert-Heim-Hütte cena AV 35F bez AV 55F bez polopenze / s polopenzí AV 80F  bez AV 100F

Orientační cena za celou akci 9 dní 14000Kč - 15000Kč

Jak se zařizují letenky a doprava či ostatní služby?

Máš dotaz?

vyplň formulář níže