přechod Schladmingských Taur pro začátečníky

termín není vypsaný. Máš zájem ? Napiš si o něj

Schladmingské Taury jsou nejvyšším a nejnavštěvovanějším masivem Nízkých Taur. Táhnou se ve směru východ-západ takřka 50 km dlouhým, především hřebenem. Hory zde nabízejí jak ostře formované štíty tak travnaté, oblé vrcholy, jezera a horská plesa, vodopády a soutěsky. (zdroj wiki)

Zvu tě na přechod na lehko po chatách s polopenzí. Schladmingské Taury nabízejí možnost turistiky pestrou krajinou s plným komfortem. Tenhle přechod kouzelnou krajinou rozhodně zaslouží tvojí pozornost!

Den 1 Odjezd v brzkých ranních hodinách z ČR do Schladmingu. Na trek nastoupíme lanovou na Hochwurzen (1850 m) od kaď se vydáme hřebenovkou na chatu Ignaz-Mattis-Hütte kde strávíme první noc.

Profil: 11 Km 830m nahoru 700m dolů

Den 2 Pokračování treku nádhernou krajinou kolem jezer a zajímavých skalních útvarů. Po cestě můžeme načerpat síly u chaty Keinprechthütte. Spát budeme dál na chatě Landawirseehütte.

Profil: 11 Km 1100m nahoru 1100m dolů.

Den 3 Trek pokračuje přes sedlo Gollingscharte (2325 m) na chatu Gollinghütte kde strávíme poslední den. Z chaty je možný výlet, pro zdatné jedince na horu Greifenberg (2618 m)

Profil 5 Km 500m nahoru 820m dolů + nepovinný výstup na Greifenberg 7 km 930m nahoru a dolů.

Den 4 Závěrečný den sestoupíme na parkoviště Wilde Wasser. Od kaď se vrátíme autobusem zpět k autu do Schladmingu.

Profil 6 Km 570m dolů.

Akce je určena začínajícím Alpským turistům s průměrnou fyzičkou, kteří si chtějí užít nezapomenutelný výlet, ochutnat místní speciality a potkat při tom spoustu nových kamarádů.

Doprava je organizována formou spolujízdy. Zajistím, aby jsme se měli všichni jak dostat na místo akce. Nástupní místa: Praha, České Budějovice.

Podrobné info ohledně výbavy, stravy atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

Akce není vypsaná. Máš zájem ? Napiš si o ní :)

?Máš dotaz?

vyplň formulář níže