Ferratový přechod Rosengartenu na těžko

Termín není vypsaný.Máš zájem? Napiš si o něj.

Horská skupina Rosengarten, obvykle prostě jen Rosengarten (italsky Catinaccio) je pohoří Dolomit v Jižním Tyrolsku a provincii Trentino. Od roku 2003 je její jižní tyrolská část součástí Přírodního parku Schlern-Rosengarten, od roku 2009 je pak skupina Rosengarten vedle osmi dalších teritorií Dolomit zapsána do seznamu světového přírodního dědictví UNESCO.

Připravil jsem si pro Tebe opravdu parádní ferratový přechod přes dva třítisícové vrcholy, tři ferraty, a to všechno úžasnou krajinou, která se Ti zaryje hluboko do srdce.

Nejvyšším vrcholem, který zdoláme, je Kesselkogel. Ten je se svými 3 004 metry nad mořem nejvyšším vrcholem Rosengartenu. Hora se tyčí asi 20 kilometrů východně od města Bolzano, v blízkosti hranic s provincií Trentino.

Video z podobné akce níže.


Itinerář

Den 1.   odjezd ve večerních hodinách z Čech do Itálie a přespání na parkovišti

Den 2.   začátek treku v údolí  Val di Vajolet, na začátku nás čeká nabírání výškových metrů krásnou krajinou až k chatě chatě Rifugio Fronza alle Coronelle. Od ní si užiješ krásnou zajištěnou cestu Santner cíl bude u chaty Gartlhütte.

  • profil: 11 kilometrů, 1 550 metrů nahoru, 500 metrů dolů. 

Den 3.   nejkrásnější den akce prozkoumáš všechny krásy Rosengartenu. Cíl je nejvyšší vrchol masivu Kesselkogel na který se dostaneš stejnojmenou zajištěnou cestu (B). Dále se podíváš k chatě Antermoia a spát budeš u jezera Lago secco.

  • profil: 10 kilometrů, 940 metrů nahoru, 1 190 metrů dolů.  

Den 4.   poslední den akce sestoupíš zajištěnou cestou přes sedlo Passo delle Scalette (B) zpět k autu. Uzavře se tím akce, na kterou budeš ještě dlouho vzpomínat :)

  • profil: 7 kilometrů, 60 metrů nahoru, 830 metrů dolů.   

(Spí se každou noc v horách buď stan a nebo ždárák)

Fyzická náročnost: 4 body - Partyzánský bojovník: denní úseky o vzdálenosti v rozmezí 9 až 14 km s převýšením kolem 900 až 1 700 m

Technická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Cesta je technicky náročnější, vyžaduje zvýšenou pozornost, jistou nohu a lození lehkých ferrat. 

Psychická náročnost: 4 body) Partyzánský bojovník. Rád vycházíš z komfortní zóny. Strach z výšek ti nic neříká a celodenní pochod v lijáku taky ne. Na nepohodlí si nestěžuješ.

Bagáž: 4 body) Partyzánský bojovník. Jdeš s batohem do 70l kolem 4-7 dnů pochodu. Jde to sakra cítit záda bolí a ramena jak bysmet.

Samostatnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Hlavní činností akce umíš obstojně. Poradit chceš jen v pokročilých dovednostech.

Celková náročnost: 18 až 22 bodů - Partyzánský bojovník: Po všech stránkách náročná akce pro zkušené a zdatné Partyzány. Na tuto akci je vyžadována hlavně dobrá fyzická kondice.

!Hlavní podmínkou této akce je dobrá fyzická kondice!

NÁROČNOST INFO ZDE

Náročnost ber jen orientačně. Co je pro jednoho jednoduché může dělat jinému zase problém. Vždy objektivně zhodnoť svoje možnosti. Ani se nepřeceňuj ani nepodceňuj.

Pro ferraty je nutné mít povinné vybavení. Sedací úvazek, ferratový set, přilba. Dále budou třeba mačky. Výbavu si můžeš půjčit z mojí půjčovny.

Doprava je organizována formou spolujízdy. Zajistím, aby jsme se měli všichni jak dostat na místo akce. 

Podrobné info ohledně výbavy, stravy atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

Potřebuješ pomoct s financováním? Požádej mě o zálohové splátky s 0% navýšením.

Chceš-li uplatnit Partyzánské slevové body napiš poznámku v košíku, sekce potvrzení objednávky.

Partyzánské akce můžeš nakoupit přes e Benefity (Up)

Termín není vypsaný.
Máš zájem? Napiš si o něj.  

Cena zahrnuje: organizaci (nemusíš se vůbec o nic starat), průvodce, pojištění CK proti úpadku.

Cena nezahrnuje: dopravu, pojištění, stravu.

Orientační cena dopravy spolujízdou v autě jiného člena výpravy při plné obsazenosti vozidla - 900 Kč

Orientační celková cena bez stravy 7000 Kč

Máš dotaz?

Vyplň formulář níže