Madeira - přechod na těžko

akce není vypsaná

Ostrov věčného jara a to přímo na jaře. To znamená dvojité jaro! :) Pojď si s Partyzánama užít přechod tohoto ostrova.

Přechod Madeiry je rozhodně něco co ti doporučuji zažít. Každý den je jiný něž ten předchozí, krajina se každou chvilku mění. Městečka, pláže, hory, údolí, různorodá exotická vegetace, levády (zavlažovací kanály) a spousta zajímavostí. Všechnu tu nádheru si vychutnáš bezprostředně a na plno. Půjdeme na těžko a spát budeme v kempech a tábořištích. Do civilizace se dostaneš jen uprostřed a ke konci akce. Chceš zažít jedinečné dobrodružství přes květnové svátky ? Tohle je jasná volba.

Video z loňského ročníku níže.


Den 1 odlet z Prahy ve 12:20 s příletem do Funchalu v 15:55. Po příletu se přesuneš na tábořiště Pico das Pedras.

Den 2 putování začne kolem levády Caldeiriaro k vodopádu Caldeiriaro Verde. Poté vystoupíš na nejvyšší vrchol madeiry Pico Ruivo (1862 m).

Profil: 15 Km 900m nahoru.

Den 3 cesta pokračuje nádhernou hřebenovkou z které jsou dech beroucí výhledy na jižní stranu do údolí Jeptišek a na severní stranu do údolí kolem vesničky Lombo do Urzal.

Profil: 12 Km 640m nahoru 1600m dolů. 

Den 4 v této etapě si užiješ dva dlouhé levádové tunely dlouhé dohormady kolem 2,5km. Následuje výšvih k tábořišti Estanquinhos a den zakončíš v Rabacalu.

Profil: 20 Km 700m nahoru 400m dolů.  

Den 5 projdeme si oblast Rabacalu která patří k jednomu z nejkrásnějších míst Madeiry. Nachází se zde například vodopád 25 fontán a spousta dalšího. Poté se přesuneme 1,3 km dlouhým tunelem na jižní část ostrova a noc strávíš v pobřežním městě Ribeira Brava.

Profil: 13 Km 250m nahoru 950m dolů. 

Den 6 je odpočinkový. Začneme přesunem autobusovou dopravou do městečka Porto Moniz. Čeká tě koupání v známých přírodních bazéncích, navštívíme akvárium a celkově projdeme městečko a na večer se přesuneme do tábořiště Fanal. Kolem se nacházejí velmi staré vavřínové stromy (několik staletí až 800let), které jsou zapsány ve světovém dědictví UNESCO.

Profil: 5 Km 200m nahoru 200m dolů.  

Den 7 sestoupíme do vesničky Seixal. Následuje přesun do Funchalu ubytování v apartmánu a prohlídka hlavního města Madeiry.

Profil: 7,5 Km 100m nahoru 1180m dolů. 

Den 8 pokračuje prohlídka hlavního města. Odpoledne přesun do tábořiště Ribeiro Frio. Zde se zajdeš podívat na vyhlídku Balcões z které jsou nádherné výhledy a patří k jedné z nejkrásnějších vyhlídek na Madeiře.

Den 9 náročný den! Dovede tě, velmi zajímavou cestou kolem levád, přes úchvatné, stovky metrů vysoké útesy, s výhledem na oceán a ostrov Vila Baleira --> až do městečka Canical, zde se po vydatné večeři přesuneme na jedno z nejkrásnějších míst - a to poloostrov PONTA DE SÃO LOURENÇO.

Profil: 27 Km 400m nahoru 1000m dolů.

Den 10 průzkum poloostrova. Po poledni přesun na letiště. V 16:40 odlet do ČR.

Náročnost akce. Zvládnu to ? (všeobecná tabulková obtížnost)

Fyzická náročnost: 4 body) Partyzánský bojovník. Denní úseky kolem 14-20Km s převýšením kolem 1200m-1700m. (skutečné převýšení a vzdálenost je napsáno v itineráři výše)

Technická náročnost: 1 bod) Partyzánské děcko. Žádné lezecké úseky.

Psychická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. V klidu dáváš exponovaná místa a ani spaní pod širákem ti nevadí. Chlad a změny počasí ustojíš stejně tak celodenní chůzi.

Bagáž: 4 body) Partyzánský bojovník. Jdeš s batohem do 70l kolem 9 dnů pochodu. Jde to sakra cítit záda bolí a ramena jak bysmet.

Samostatnost: 2 body) Partyzánský greenhorn. Znáš základy, ale rád se přiučíš.

Celková náročnost: 14 bodů) Partyzánský průzkumník. Chceš dostat do těla? Tak jo dostaneš. Nejtěžší na akci je výstup z komfortní zóny spaní mimo civilizaci se vším co to obnáší a neustálé zvládání relativně velkého převýšení s plným batohem na zádech. Na tuto akci je třeba mít fyzičku - tůry v Krkonoších či jiných českých horách ti nedělají problém.

Nemáš stejnak jasno s obtížností? Napiš mi. 

NÁROČNOST INFO ZDE

Náročnost ber jen orientačně. Co je pro jednoho jednoduché může dělat jinému zase problém. Vždy objektivně zhodnoť svoje možnosti. Ani se nepřeceňuj ani nepodceňuj.

Podrobné info ohledně výbavy, stravy, časů, pojištění atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

Potřebuješ pomoct s financováním? Požádej mě o zálohové splátky s 0% navýšením.

Chceš-li uplatnit Partyzánské slevové body napiš poznámku v košíku, sekce potvrzení objednávky.

Partyzánské akce můžeš nakoupit přes e Benefity (Up)

Akce není vypsaná

Cena 10000 Kč zahrnuje: 

  • průvodce
  • organizaci (nemusíš se vůbec o nic starat)

Cena nezahrnuje:

Platí se (individuálně) později. 

  • zpáteční letenka z Prahy zavazadlo 23 Kg. Cena 12000 Kč
  • 2x hostel se snídaní. Cena cca 1800Kč
  • doprava busem
  • pojištění

Na akci si celkově připrav cca 23800 Kč (vše dohromady, průvodce, organizace, letenka, hostel, bus atd.)

Jak se zařizují letenky a doprava či ostatní služby?


Galerie


Dotazy

Jestli máš dotaz, vyplň formulář níže.