Ferratový přechod Sexténských Dolomit po chatách pro začátečníky i pokročilé.

                           5 dní                       

Sexténské Dolomity s nejznámějším masivem Tre Cime di Lavaredo / Drei Zinnen (tři štíty Lavaredské) jsou impozantní tříčlenná skupina skalních štítů v severní Itálii, nejčastější symbol Dolomit. Vyrůstají kolmo ze sutinových polí.  

Do roku 1919 tvořily vrcholy hranici mezi Itálií a Rakouskem. Během první světové války procházela oblastí válečná fronta a z množství pozůstatků je zajímavý např. tunel v masivu Paternkofelu, kterým dnes prochází značená cesta, a dále řada opevnění, umělých jeskyní a také pamětních desek.

V současnosti tvoří vrcholy hranici mezi italskými provinciemi Bolzano a Belluno a zároveň mezi italsky a německy mluvícím obyvatelstvem regionu. (zdroj wiki)

Tato akce patří k tomu nejlepšímu co můžeš v roce 2022 s Partyzánama zažít. 

Čeká tě pětidenní okruh se spaním na horských chatách. Trasa vede přes nejkrásnější místa Sexténských Dolomit. Krom nástupního dne se jedná o ferratový přechod přes nejzajímavější ferraty tohoto masivu. 

Den 1 odjezd z ČR v brzkých ranních hodinách. Nástup na chatu Bertihütte kde strávíme první noc.

Profil: 6,5 Km 520m nahoru 220m dolů.  

Den 2 celý den strávíš na nejkrásnějších a nejtěžších ferrat Sexténských Dolomit. Čeká tě ferrata Roghel (C/D) a Cengia Gabriella (C).. Prvně zmíněná ferrata je pro zkušené lezce. Den zakončíme na chatě Rifugio Carducci. Jestli nejsi tolik fyzicky zadtná/ý lze tento úsek obejít a k chatě dorazit normální cestou.

Profil: 6 Km 1360m nahoru 1020m dolů. 

Den 3 trek pokračuje ferratou severino casara (C) do sedla Forcella dell'Agnello (2567 m) od kaď se vydáme na chatu Dreizinnen Hutte.

Profil: 9,5 Km 1000m nahoru 880m dolů.  

Den 4 čtvrtý den začneme ferratou Leiternsteig (C) která vede na  Toblinger Knoten. Následuje pochod tunely z první světové války na Monte Paterno kam vede ferrata Paternkofel (B) a krásným vzdušným chodníčkem dojdeme k poslední chatě Zsigmondyhütte.

Profil: 9,5 Km 700m nahoru 880m dolů.   

Den 5 poslední den se vypravíme zajištěnou cestou Strada Degli Alpini (A) na vrchol Sextener Rotwand (2965 m) ferratou Croda Rossa di Sesto (A/B). následuje sestup k autu a návrat do ČR.

Profil: 13 Km 1480m nahoru 2070m dolů.   

Náročnost: akce je určena začátečníkům i pokročilým. Co však musíš mít je fyzička a jistá noha. Odměnou bude nezapomenutelný zážitek..

Pro ferraty je nutné mít povinné vybavení. Sedací úvazek, ferratový set, přilba. Výbavu si můžeš půjčit z mojí půjčovny.

Doprava je organizována formou spolujízdy. Zajistím, aby jsme se měli všichni jak dostat na místo akce. Nástupní místa: je třeba se dopravit do Stříbra (vlak či spolujízda s dalšími členy výpravy).

Podrobné info ohledně výbavy, stravy, časů, pojištění atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

Potřebuješ pomoct s financováním? Požádej mě o zálohové splátky s 0% navýšením.

Chceš-li uplatnit Partyzánské slevové body napiš poznámku v košíku, sekce potvrzení objednávky.

Termín není vypsaný. Máš zájem napiš si o něj

Cena 5549 Kč

Cena zahrnuje: organizaci a průvodce.

Cena nezahrnuje: pojištění, chaty, dopravu. (doprava není v ceně z důvodu potřeby jet vícero auty. Cena se rozpočte extra, na každou posádku auta.) Zajistím aby ses měl/a jak na akci dostat! (1 x dodávka 9 lidí 1 x osobní automobil 4 lidi)

Orientační cena dopravy 800 Kč

Chata Bertihütte info zde

Chata Carducci info zde

Chata Dreizinnen Hute info zde

Chata Zsigmondyhütte info zde

Orientační cena ubytování 

Ubytování bez AV = cca 30 Euro / noc

Ubytování s AV = cca 15 Euro / noc

Ubytování s polopenzí bez AV = cca 60 Euro / noc

Ubytování s polopenzí s AV = 35 Euro / noc 

(AV = pojištění Alpenverein)

?Máš dotaz?

vyplň formulář níže