Přechod Dachsteinu na těžko pro středně pokročilé 

6 večer - 9.10.2022 3 a půl dne

Dachstein je horský masiv v Severních vápencových Alpách. Nejvyšší vrchol, Hoher Dachstein (2995 m n. m.), je zároveň druhou nejvyšší horou Severních vápencových Alp. Je nejvyšší horou rakouské spolkové země Štýrsko a Horní Rakousko, protože přes vrchol probíhá zemská hranice mezi těmito spolkovými zeměmi. Na březích Hallstatského jezera bylo objeveno jedno z nejstarších lidských sídel. (zdroj wiki)

Třídenní přechod Dachsteinu prověří tvojí fyzičku a občerství tě na duši. Čeká tě vysokohorská túra kombinovaná s ferratovým přechodem a ledovcovou túrou. Vylezeš na téměř třítisícový Dachstein a spát budeš v přírodě pod otevřeným nebem.

Den 1 v odpoledních hodinách odjezd z ČR s cílem Dachstein Südwandbahn kde strávíme noc.

Den 2 po snídani vyrazíme na túru směr Adamek Hutte. Čeká tě náročnější stoupání a několik odjištěných úseků. Odměnou budou krásné výhledy na divokou přírodu. Na noc budeš bivakovat na úpatí Gosauského ledovce.

Profil: 10 Km 1200m nahoru 720m dolů.

Den 3 nejkrásnější den akce. Zažiješ výstup na Dachsteinu (2995m) vyzkoušíš si pochod v lanovém družstvu na vyrolbované ploše ledovce. Odpoledne sestoupíme k Simonyhutte a noc strávíme u jezera Oberrer Eissee.

Profil 8 Km 1070m nahoru 1070m dolů.

Den 4 poslední den tě čeká výstup na Gjaidstein (2794 m) od kaď jsou téměř stejně nádherné výhledy jako z Dachsteinu. K autům sjedeme lanovkou.Nebo jestli budeš mít ještě sílu tak ferratou Hunerscharten (B) a pak sestup žlabem až k autu. Návrat do ČR v odpoledních hodinách.

Profil 11,5 Km 820m nahoru 1340m dolů.

Náročnost akce. Zvládnu to ? (všeobecná tabulková obtížnost)

Fyzická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Denní úseky do 9-15km s převýšením 1000m-1500m. (skutečné převýšení a vzdálenost je napsáno v itineráři výše)

Technická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Cesta je technicky náročnější vyžaduje zvýšenou pozornost, jistou nohu, minimální strach z výšek a lození lehkých ferrat.

Psychická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. V klidu dáváš exponovaná místa a ani spaní pod širákem ti nevadí.

Bagáž: 4 body) Partyzánský bojovník. Jdeš 4 až 7 dnů dlouhý pochod s batohem o objemu do 70 litrů Jde to sakra cítit, záda bolí a ramena jakbysmet.

Samostatnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Hlavní činnosti akce umíš obstojně. Poradit chceš jen v pokročilých dovednostech.

Celková náročnost: 16 bodů) Partyzánský průzkumník. Chceš dostat do těla? Tak jo dostaneš. (střední Partyzánská obtížnost)

nemáš stejnak jasno s obtížností? Napiš mi. 

NÁROČNOST INFO KLIKNI ZDE

Náročnost ber jen orientačně. Co je pro jednoho jednoduché může dělat jinému zase problém. Vždy objektivně zhodnoť svoje možnosti. Ani se nepřeceňuj ani nepodceňuj.

Potřebovat budeš mačky a cepín. Lano zajistím. Výbavu si můžeš půjčit z mojí půjčovny.

Pro ferraty je nutné mít povinné vybavení. Sedací úvazek, ferratový set, přilba. Dále budou třeba mačky. Výbavu si můžeš půjčit z mojí půjčovny.

Doprava je organizována formou spolujízdy. Zajistím, aby jsme se měli všichni jak dostat na místo akce.

Podrobné info ohledně výbavy, stravy, časů, pojištění atd. ti pošlu na email po zakoupení akce. Nástupní místa: Plzeň, Praha, České Budějovice.

Potřebuješ pomoct s financováním? Požádej mě o zálohové splátky s 0% navýšením.

Chceš-li uplatnit Partyzánské slevové body napiš poznámku v košíku, sekce potvrzení objednávky.

Akce není vypsaná

Cena zahrnuje: organizaci a průvodce.

Cena nezahrnuje: pojištění, stravu

1 x (možný výdaj) lanovka Südwandbahn sjezd k autu info zde

dopravu. (doprava není v ceně z důvodu potřeby jet vícero auty. Cena se rozpočte extra, na každou posádku auta.) Zajistím aby ses měl/a jak na akci dostat! (1 x dodávka 9 lidí 1 x osobní automobil 4 lidi)

Orientační cena dopravy 600-700 Kč

?Máš dotaz?

vyplň formulář níže