Ferratový přechod Brenty po chatách pro začátečníky i pokročilé

akce není vypsaná

Brenta (italsky Dolomiti di Brenta) je vápencové pohoří ležící v Itálii v provincii Trentino. Horopisně se masiv Brenta neřadí k Dolomitům, i když svou skalnatou hradbou a strmými štíty Dolomity připomíná. Délka masivu je kolem 40 km a šířka dosahuje průměrně 12 km. Krajina pohoří Brenta v sobě skrývá jak nepřístupné skalní stěny, vodopády, horské louky i jezera, tak ledovce. Téměř celý hlavní hřeben je propojen zajištěnou cestou zvanou Via Bocchette(zdroj wiki)

Ferratový přechod Brenty je nádherná záležitost. Přechod není fyzicky náročný, zvládne ho každý kdo netrpí závratí z výšek. Úzké chodníčky vysekané ve skály, kolmé několikasetmetrové stěny do velkých hlubin a úžasné scenérie fantastických útvarů Breny. Neváhej a pojď na tento přechod. Slibuju ti, že na něj budeš vzpomínat celý život.

Tato akce patří k tomu nejlepšímu co můžeš v roce 2022 v Alpách s Partyzánama zažít. 

Den 1 odjezd z ČR v odpoledních hodinách. Příjezd na místo a přespání na místě k tomu určenému.

Den 2 v ranních hodinách vyjedeš lanovkou z Madonna di Campiglio k chatě Rifugio Stoppani. Od tuď zahájíme ferratové dobrodružství. Cestou vylezeme na Cima Falkner (2988 m) a den zakončíme na chatě Rifugio Tuckett.

Profil: 7 Km 660m nahoru 860m dolů. 

Den 3 druhý den zahájíš královskou etapu Brenty. Trasa má sice jen 5 Km, ale zabere nám téměř celý den. Noc strávíme na chatě Rifugio Alimonta.

Profil: 5 Km 930m nahoru 600m dolů.  

Den 4 předposlední den zakončíš ferratové dobrodružství na chatě Rifugio Pedrotti. V případě dobrého počasí můžeme vylézt na nejvyšší vrchol Brenty Cima Tosa (3136 m).

Profil: 9 Km 1200m nahoru 1300m dolů.   

Den 5 poslední den sestoupíš zpět k autu velice zajímavým vysokohorským trekem a v odpoledních hodinách se vrátíme do ČR.

Profil: 9 Km 300m nahoru 1250m dolů.   

Náročnost akce. Zvládnu to? (všeobecná tabulková obtížnost)

Fyzická náročnost: 2 body) Partyzánský greenhorn. Krátké denní úseky do 10 km s převýšením kolem 1000m. (skutečné převýšení a vzdálenost je napsáno v itineráři výše) 

Technická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Cesta je technicky náročnější vyžaduje zvýšenou pozornost, jistou nohu a lození lehkých ferrat.

Psychická náročnost: 2 body) Partyzánský greenhorn. Můžeš se bát výšek, pavouků i medvědů, ale snažíš se stím pracovat a nebojíš se výzvy.

Bagáž: 3 body) Partyzánský průzkumník. Jdeš s batohem do 50l. Do kopce ti už dává zabrat.

Samostatnost: 2 body) Partyzánský greenhorn. Umíš základy, ale rad se přiučíš.

Celková náročnost: 8-12 bodů) Partyzánský greenhorn. Chceš vyzkoušet hory, ale nemáš výbornou fyzičku ani ostatní předpoklady? Nevadí, tohle dáš a naučíš se spoustu nových věcí.

Nemáš stejnak jasno s obtížností? Napiš mi.

NÁROČNOST INFO ZDE

Náročnost ber jen orientačně. Co je pro jednoho jednoduché může dělat jinému zase problém. Vždy objektivně zhodnoť svoje možnosti. Ani se nepřeceňuj ani nepodceňuj.

Pro ferraty je nutné mít povinné vybavení. Sedací úvazek, ferratový set, přilba. Dále budou třeba mačky. Výbavu si můžeš půjčit z mojí půjčovny.

Doprava je organizována formou spolujízdy. Zajistím, aby jsme se měli všichni jak dostat na místo akce. Nástupní místa: je třeba se dopravit do Stříbra (vlak či spolujízda s dalšími členy výpravy).

Podrobné info ohledně výbavy, stravy, časů, pojištění atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

Potřebuješ pomoct s financováním? Požádej mě o zálohové splátky s 0% navýšením.

Chceš-li uplatnit Partyzánské slevové body napiš poznámku v košíku, sekce potvrzení objednávky.

Partyzánské akce můžeš nakoupit přes e Benefity (Up)

Akce není vypsaná

Cena zahrnuje: organizaci (nemusíš se vůbec o nic starat), průvodce.

Cena nezahrnuje: chaty, lanovku, pojištění, dopravu. 

Orientační cena dopravy spolujízdou v autě jiného člena výpravy při plné obsazenosti vozidla - 1000 Kč

Orientační cena ubytování

  • Ubytování bez AV = cca 30 Euro / noc
  • Ubytování s AV = cca 15 Euro / noc
  • Ubytování s polopenzí bez AV = cca 60 Euro / noc
  • Ubytování s polopenzí s AV = 35 Euro / noc

(AV = pojištění Alpenverein)

Jak se zařizují letenky a doprava či ostatní služby?

Máš dotaz?

Vyplň formulář níže