Ferratový přechod Brenty po chatách pro začátečníky i pokročilé.

                           termín není vypsaný                  

Brenta (italsky Dolomiti di Brenta) je vápencové pohoří ležící v Itálii v provincii Trentino. Horopisně se masiv Brenta neřadí k Dolomitům, i když svou skalnatou hradbou a strmými štíty Dolomity připomíná. Délka masivu je kolem 40 km a šířka dosahuje průměrně 12 km. Krajina pohoří Brenta v sobě skrývá jak nepřístupné skalní stěny, vodopády, horské louky i jezera, tak ledovce. Téměř celý hlavní hřeben je propojen zajištěnou cestou zvanou Via Bocchette(zdroj wiki)

Cesta Via Bocchette, jedna z nekrásnějších alpský ferratových cest. Vede přes fantastické útvary Brenty. Přechod za dobrého počasí není nikterak náročný, ale přesto se nevyplatí nic podcenit. Proto půjdeš na lehko, ale s veškerou horskou výbavou. Trek si užijí jak začátečníci, tak i ostřílení borci. Trasa kombinuje ferratové lezení a dech beroucí vysokohorskou turistiku. Čeká tě čtyřdenní okruh se spaním na horských chatách. Trasa vede od severu k jihu napříč masivem a zažiješ v ní to nejlepší z Brenty.

Tato akce patří k tomu nejlepšímu co můžeš v roce 2022 s Partyzánama zažít. 

den 1 odjezd z ČR v odpoledních hodinách. Příjezd na místo a přespání na místě k tomu určenému.

den 2 v ranních hodinách vyjedeš lanovkou z Madonna di Campiglio k chatě Rifugio Stoppani. Od tuď zahájíme ferratové dobrodružství. Cestou vylezeme na Cima Falkner (2988 m) a den zakončíme na chatě Rifugio Tuckett.

Profil: 7 Km 660m nahoru 860m dolů. 

den 3 druhý den zahájíš královskou etapu Brenty. Trasa má sice jen 5 Km, ale zabere nám téměř celý den. Noc strávíme na chatě Rifugio Alimonta.

Profil: 5 Km 930m nahoru 600m dolů.  

den 4 předposlední den zakončíš ferratové dobrodružství na chatě Rifugio Pedrotti. V případě dobrého počasí můžeme vylézt na nejvyšší vrchol Brenty Cima Tosa (3136 m).

Profil: 9 Km 1200m nahoru 1300m dolů.   

den 5 poslední den sestoupíš zpět k autu velice zajímavým vysokohorským trekem a v odpoledních hodinách se vrátíme do ČR.

Profil: 9 Km 300m nahoru 1250m dolů.   

Náročnost akce. Zvládnu to ? (všeobecná tabulková obtížnost)

Fyzická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Denní úseky do 9-15km s převýšením 1000m-1500m. (skutečné převýšení a vzdálenost je napsáno v itineráři výše)

Technická náročnost: 3 body) Partyzánský průzkumník. Cesta je technicky náročnější vyžaduje zvýšenou pozornost, jistou nohu a lození lehkých ferrat.

Psychická náročnost: 2 body) Partyzánský greenhorn. Můžeš se bát výšek, pavouků i medvědů, ale snažíš se stím pracovat a nebojíš se výzvy.

Bagáž: 3 body) Partyzánský průzkumník. Jdeš s batohem do 50l. Do kopce ti už dává zabrat.

Samostatnost: 2 body) Partyzánský greenhorn. Umíš základy, ale rad se přiučíš.

Celková náročnost: 13 bodů) Partyzánský průzkumník. Chceš dostat do těla? Tak jo dostaneš. (střední Partyzánská obtížnost spíše směrem k obtížnost Partyzánský greenhorn tedy lehčí)

nemáš stejnak jasno s obtížností? Napiš mi.

NÁROČNOST INFO KLIKNI ZDE

Náročnost ber jen orientačně. Co je pro jednoho jednoduché může dělat jinému zase problém. Vždy objektivně zhodnoť svoje možnosti. Ani se nepřeceňuj ani nepodceňuj.

Pro ferraty je nutné mít povinné vybavení. Sedací úvazek, ferratový set, přilba. Dále budou třeba mačky. Výbavu si můžeš půjčit z mojí půjčovny.

Doprava je organizována formou spolujízdy. Zajistím, aby jsme se měli všichni jak dostat na místo akce. Nástupní místa: je třeba se dopravit do Stříbra (vlak či spolujízda s dalšími členy výpravy).

Podrobné info ohledně výbavy, stravy, časů, pojištění atd. ti pošlu na email po zakoupení akce.

Potřebuješ pomoct s financováním? Požádej mě o zálohové splátky s 0% navýšením.

Chceš-li uplatnit Partyzánské slevové body napiš poznámku v košíku, sekce potvrzení objednávky.

Akce není vypsaná

Cena zahrnuje: organizaci (nemusíš se vůbec o nic starat), průvodce.

Cena nezahrnuje: chaty, lanovku, pojištění 

dopravu. (doprava není v ceně z důvodu potřeby jet vícero auty. Cena se rozpočte extra, na každou posádku auta.) (1 x dodávka 9 lidí 1 x osobní automobil 4 lidi)

Orientační cena dopravy 700 Kč

Rifugio Tuckett info zde

Rifugio Alimonta info zde

Rifugio Pedrotti-Tosa info zde

Orientační cena ubytování

Ubytování bez AV = cca 30 Euro / noc

Ubytování s AV = cca 15 Euro / noc

Ubytování s polopenzí bez AV = cca 60 Euro / noc

Ubytování s polopenzí s AV = 35 Euro / noc

(AV = pojištění Alpenverein)

?Máš dotaz?

vyplň formulář níže