Arctic Circle Trail trek

srpen 2023 termín se upřesní (9-11 dní)

Na akci se můžeš přihlásit termín se upřesní do konce roku 2022

Grónsko je autonomní součást Dánského království, jehož hlavou státu je dánský monarcha, ovšem země je řízena vlastní vládou a parlamentem. Hlavním městem je Nuuk. Z velké části se rozprostírá na stejnojmenném ostrově ležícím na rozhraní Atlantiku a Severního ledového oceánu. Nachází se severovýchodně od Kanady a geograficky je součástí Severní Ameriky, ovšem historicky, politicky a ekonomicky se jedná o zemi velmi propojenou s Evropou.

Grónsko je největší ostrov na světě, ale jen 15 % jeho území (asi o velikosti Britských ostrovů) není trvale zaledněno. Zbytek pokrývá led dosahující místy mocnosti až 3 000 m. Tento ledovec (pokrývající přibližně 1,8 milionu km²) je po Antarktickém ledovci druhý největší na světě. (zdroj wiki)

Nabízím ti další unikátní akci. Arctic Circe Trail ikonický 170 Km dlouhý trek v západním Grónsku mezi městy Sisimiut a Kangerlussuaq.


Fenomenální trek v pustině, kde záleží jen na nás, týmu a chuti putovat. Nechceš potkat lidi? Vydržíš bez mobilu? A těší tě pohyb, nové dovednosti, zvládneš si odnést vše, co potřebuješ? Vydej se s námi do krajiny, kde trénovali Amundsen a Nansen; kde se během sto let původní obyvatelé přesunuli ze společně užívaných chatrčí do "high-tech" éry, a kde nově UNESCO ohlašuje jednu žádanou destinaci za druhou.

Odlet 5 srpna / návrat 16 srpna.

Itinerář zde nebude rozepsán vše bude záležet na tempu skupiny. 

Více o akci se můžeš dočíst zde a nebo tady

Náročnost: pro zdatné partyzány - prostě se to nese na zádech 10 dní :) Počasí bude od mrazu (okolo nuly) po 20 stupňů nad. Není to moc o převýšení, ale o vytrvalosti a schopnosti tábořit. "středně až těžce obtížný trek". 

ORIENTAČNÍ CENA: 45 000 - 55 000 Kč

Potřebuješ pomoct s financováním? Požádej mě o zálohové splátky s 0% navýšením.

Chceš-li uplatnit Partyzánské slevové body napiš poznámku v košíku, sekce potvrzení objednávky.

Jestli máš zájem, vyplň formulář níže. 

Cena zahrnuje: organizaci a průvodce, komplet všechny letenky.

Cena nezahrnuje: stravu, pojištění, dopravu na letiště Václava Havla.